مژه والیوم و مگا والیوم

داشتن مژه‌هایی زیبا علاوه بر اینکه چهره را جذاب تر و جوان‌تر نشان می‌دهد، باعث می‌شود چشم‌ها درشت ‎تر به نظر برسند، پس رسیدگی به مژه هم مانند رسیدگی به پوست و مو نیز لازم و ضروری است. مژه‌هایی پر پشت و ضخیم آرزوی هر خانمی است، به همین دلیل اغلب به دنبال راهکارهایی برای تقویت و پرپشت کردن مژه‌های خود هستند. استفاده از روغن‌های گیاهی و یا محلول‌های تقویتی مژه کمک به رشد مژه خواهند کرد ولی در زمان طولانی نتیجه اثربخشی دارند. یکی از روش‌هایی که سریعا مژه‌های شما را پرپشت می‌کند، استفاده از اکستنشن مژه است. این روش مناسب برای افرادی است که دارای مژه‌های کوتاه و کم پشت هستند.

اکستنشن مژه روشی است که با استفاده از فیبرهای مصنوعی از جنس مو و چسب مخصوص مژه، تارهایی همانند مژه در بین مژه‌های طبیعی قرار می‌گیرد. برخی از افراد به اشتباه اکستنشن مژه را با کاشت مژه اشتباه می‌گیرند ولی تفاوت‌های بسیاری در این دو روش وجود دارد. اکستنشن مژه والیوم و مگاوالیوم و کلاسیک دارای طول عمر کوتاهتری نسبت به کاشت مژه است و با تارهای مصنوعی انجام می‌شود ولی کاشت مژه با موهای طبیعی برای مدت شش ماه همراه با ترمیم صورت می‌گیرد. به دلیل حساسیت بالایی که در چشم‌ها وجود دارد، کاشت مژه توصیه نمی‌شود.

با انواع اکستنشن مژه آشنا شوید

اگر شماهم از ریمل زدن روزانه به مژه‌های خود خسته شدید و زمان و هزینه‌ زیادی را صرف این کار می‌کنید، اکستنشن مژه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد تا همیشه مژه‌هایی زیبا، پرپشت و مشکی داشته باشید. اکستنشن مژه انواع مختلفی دارد:

 • اکستنشن مژه کلاسیک
 • اکستنشن مژه والیوم
 • اکستنشن مژه مگاوالیوم

اکستنشن کلاسیک

در روش اکستنشن کلاسیک، بر روی هر تار مژه فرد، یک تار مژه اکستنشن می‌شود که ظاهری کاملا طبیعی به چشمان می‌دهد زیرا حجم مژه اکستنشن شده طبق مژه شخص متناسب است. در این مدل ضخامت مژه انتخابی زیاد است. زمان ماندگاری این مژه معمولا تا ۶ ماه است و نیاز به ترمیم هر ۲ هفته دارد.

طرح کاشت ناخن

اکستنشن مژه والیوم

اکستنشن مژه والیوم روشی جدیدتر از مدل کلاسیک است و با نام‌های اکستنشن سه بعدی و یا اکستنشن روسی شناخته شده است. در اکستنشن والیوم همانطور که از اسم آن پیداست، به جای یک تار، از چندین تار به صورت دسته‌ای بین مژه‌ها استفاده می‌شود. تفاوتی که اکستنشن والیوم با  مدل کلاسیک دارد این است که در کلاسیک، یک تار بر روی یک تار مژه قرار می‌گرفت ولی در مدل اکستنشن والیوم ۲ تا ۵ تار مژه در بین مژه‌ها قرار داده می‌شود. فرق دیگر بین کلاسیک و اکستنشن والیوم، میزان ضخامت تارهای استفاده شده در آن‌ها است. همانطور که در بالا ذکر شد ضخامت تارها در اکستنشن کلاسیک زیاد است ولی در اکستنشن والیوم به دلیل تعداد تارهای زیادی که استفاده می‌شود، ضخامت تارها را نازک در نظر می‌گیرند. در نظر داشته باشید هزینه اکستنشن والیوم نیز از کلاسیک بیشتر است.

ماندگاری اکستنشن مژه والیوم چقدر است؟

اکستنشن‌ مژه به دلیل اینکه دائمی نیستند، ماندگاری بالایی ندارند و چسبی که برای نگه داشتن اکستنشن روی مژه استفاده می‌شود، فقط تا دو هفته امکان قرارگیری اکستنشن روی مژه را می‌دهد، اما در صورتیکه که از چسب مرغوب استفاده شود و مژه کار متبحری این کار را انجام دهد، تا سه یا چهار هفته ماندگاری خواهد داشت.

روش کاشت اکستنشن مژه والیوم

یکی از نکات مهمی که حتما باید قبل از انجام کاشت اکستنشن مژه رعایت شود، پاک کردن هر گونه چربی، آلودگی و آرایش بر روی مژه است. به همین منظور متخصص این کار ابتدا، با استفاده از یک ضد قارچ یا فوم‌های شستشو باید مژه‌ها را پاک کند. مرحله بعدی استفاده از یک پرایمر می‌باشد، که کاربردی همانند فوم برای تمیز کردن سطح مژه دارد، بعد از زدن پرایمر، با استفاده از یک پد، مژه‌ها، مژه‌های پایین پوشیده می‌شوند تا در حین کار با مژه‌هایی بالایی برخوردی نداشته باشند. همانطور که در بالا ذکر شد برای اکستنشن مژه والیوم باید از دسته‌های مژه سبک ۰٫۵ و یا ۰٫۷ استفاده شود. بعد از انتخاب نوع مژه متناسب با نوع چشم و سایز مورد نظر، نوبت به یک استارتر می‌رسد، کافیست استارتر را به مژه‌ها بزنید تا چسب مژه به خوبی بر روی مژه قرار بگیرد. یک دسته مژه را با پنس برداشته و انتهای آن را آغشته به چسب کرده که اصطلاحا به این کار “فن” گفته می‌شود. برای قرار دادن اکستنشن مژه والیوم کافیست، یک تار مژه را جدا کرده و فن روی آن چسبانده می‌‌شود.

اکستنشن مژه مگاوالیوم

مژه والیوم و مگاوالیوم از یک خانواده هستند. اکستنشن مژه مگاوالیوم نوع دیگری از اکستنشن والیوم است با این تفاوت که حجم مژه‌هایی که قرار داده می‌شود بیشتر از اکستنشن والیوم است. این دو مدل با نام اکستنشن چند بعدی شناخته می‌شوند که اکستنشن مژه والیوم از ۲D تا ۱۰D و  اکستنشن مگاوالیوم ۱۲D می‌باشد. در مدل اکستنشن مگاوالیوم کاملا مژه‌های فرد مشکی و پر پشت می‌شود به این دلیل که بین ۷ تا ۱۲ تار مژه روی هر مژه قرار می‌گیرند اما این تارهای مویی بسیار سبک هستند و ضخامت هریک ۰٫۳، ۰٫۴ و۰٫۵  است.

کاشت مژه مصنوعی

نکات قبل از انجام اکستنشن

قبل از هر گونه تصمیمی برای انجام اکستنشن کلاسیک و اکستنشن مژه والیوم و مگاوالیوم باید به یک سری نکات توجه داشته باشید اعم از:

 • جنس مژه‌ای که قرار است روی مژه طبیعی قرار گیرد ( مینک ساخته شده از موی حیوانات، ابریشم و الیاف)
 • تراکم مژه: میزان تراکم مژه‌ها بستگی به میزان پرپشتی و حجم مژه مورد نظر دارد.
 • فر مژه: اگر تمایل دارید مژه‌هایی فر داشته باشید، مدلی با فر بیشتری را انتخاب نمایید.
 • بلندی مژه: میزان بلندی مژه‌های اکستنشنی که انتخاب می‌کنید، بستگی به سلیقه شما دارد.

از موارد دیگری که باید قبل از انجام اکستنشن رعایت شود این است که در زمان شیردهی و بارداری، ایام نزدیک به عادت ماهیانه از انجام اکستنشن خودداری کنید. همچنین چند ساعت قبل از انجام اکستنشن صورت خود را نشویید.

نکات بعد از اکستنشن مژه والیوم و مگاوالیوم

 • تا ۲۴ ساعت بعد از انجام اکستنشن از تماس آب با مژه‌ها خودداری کنید.
 • از مواد آرایشی چشم مانند ریمل و فر مژه استفاده نکنید.
 • در روز یک بار با برس مخصوص، مژه‌ها را مرتب کنید.
 • هنگام خواب مژه‌ها را به بالش نچسبانید.
 • از محلول و روغن‌های تقویت مژه استفاده نکنید.

نحوه جدا کردن اکستنشن از مژه

اگرچه اکستنشن مژه باعث زیبایی چشمان می‌شود، اما شاید به همراه خود حساسیت و یا خارش و سوزش نیز داشته باشد که مجبور به جدا کردن اکستنشن مژه والیوم و مگاوالیوم خود شوید و یا شاید مژه‌های اکستنشن شده در حال افتادن باشند و ظاهر مناسب و نا مرتبی به چشمان داده باشند، در این صورت نیز تصمیم می‌گیرید که به طور کامل اکستنشن مژه‌ها را حذف یا به اصطلاح ریمو کنید. توصیه می‌شود این کار را به دست متخصص این کار بسپارید و یا همان کسی که مژه‌ها را برای شما اکستنشن کرده است. زیرا در صورت عدم دقت در این کار باعث می‌شود مژه‌‌‌های طبیعی خود را نیز از دست دهید. اما اگر تمایل دارید این کار را در منزل انجام دهید کافیست به صورت زیر اقدام نمایید:

 • یک پاک کننده چسب مژه تهیه کنید.
 • آرایش چشم‌ها را کاملا پاک کنید.
 • یک گوش پاک کن و یا سواب پنبه‌ای را آغشته به پاک کننده چسب مژه کنید.
 • به آرامی سواب را روی پلک بکشید تا اکستنشن مژه جدا شود.
 • سپس در انتها مژه جدا شده را از روی پلک جدا کنید.

 

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه