تاتو ابرو

ابروها به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان صورت، نقش بسیار زیادی در ایجاد زیبایی دارند. از قدیم تا امروز زیبا نگه داشتن ابروها برای خانم ها اهمیت زیادی داشته است. از این رو روش های بسیار متنوعی برای حفظ و ایجاد این زیبایی به وجود آمده است که یکی از جدیدترین آن ها، تاتو ابرو می باشد. به صورت کلی تمامی خدماتی که بر روی ابرو انجام می شود مانند پر کردن ابرو ها، ترمیم قسمت های از بین رفته ابرو، ایجاد شکل های منظم و ماندگار برای ابرو و دیگر موارد مرتبط، همگی تاتو ابرو  شناخته می شوند. در هنگام انجام این کارها؛ تخصص فرد انجام دهنده بسیار مهم بوده و کیفیت اصلی کار را تعیین می کند. برای آن که بهتر با این موضوع آشنا شده و اطلاعات دقیقی در مورد آن داشته باشیم در این مطلب به بررسی دقیق تر تاتو ابرو می پردازیم.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان 13، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه 3، واحد 5

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

نحوه انجام تاتو ابرو

تاتو ابرو

در تاتو و ترمیم ابروها از روش های متنوعی استفاده می شود که هر کدام از آن ها دارای مزیت ها و معایب مشخصی هستند. هاشور ابرو یکی از شناخته شده ترین روش های این کار است که در کشور خودمان نیز مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. برای انجام عمل تاتو ابرو ابتدا طرح مورد نظر فرد برای او ترسیم می شود. در این مرحله شکل نهایی ابرو روی کاغذ کشیده شده و میزان رضایت فرد مشخص می شود. اگر طرح ابرو و مدل ایجاد شده برای آن رضایت مشتری را جلب کرد؛ در مرحله بعدی این طرح روی صورت شخص کشیده شده و طرح نهایی ابرو ها با خط های رسم شده مشخص می گردد.

در ادامه عمل اصلی تاتو به کمک هاشور آغاز شده و در اولین قدم از بی حسی استفاده می شود. مهم نیست از چه روشی برای این کار استفاده شده است ولی باید بی حسی به شکلی باشد که فرد در طول انجام کار کمتر اذیت شود. در مرحله بعدی فرد تاتوکار با استفاده از وسایل مخصوص خود اقدام به ایجاد خطوط اصلی ابرو کرده و سپس هاشور های منظمی را در محل های معین شده ایجاد می کند. فرآیند انجام عمل تاتو ابرو با ایجاد هاشورهای تکمیل کننده کار که در بین هاشورهای اصلی قرار می گیرد، ادامه می یابد. سایه های مد نظر فرد در انتها برای او زده می شود و به عنوان تکمیل کننده کار رنگ انتخاب شده نیز بر روی ابروها گذاشته می شود.

عوارض تاتو ابرو

عوارض مربوط به تاتو ابرو مشخصا بر کسی پوشیده نیست و همه افراد کم و بیش در مورد آن اطلاعاتی دارند. موردی که در این زمینه بیشتر به چشم می خورد، عدم مراجعه به مراکزی است که این کار را به بهترین شکل ممکن و با استانداردهای لازم انجام می دهند. عدم مراجعه به این مراکز و سپردن عمل تاتو ابرو به دست کسانی که مهارت ها و پیش نیازهای لازم را ندارند، کار کاملا اشتباهی است که اولین قدم برای ایجاد عوارض تاتو ابرو می باشد. اما به صورت دقیق تر می توان عوارض مربوط به این کار را در دسته بندی زیر قرار داد:

ایجاد عفونت در اثر تاتو ابرو

استفاده نکردن از تجیهزات استریل و غیر آلوده این کار، باعث می شود عفونت یکی از اصلی ترین عوارض تاتو ابرو باشد. عفونت های ایجاد شده بر اثر تاتو لزوما خود را در همان روزهای اولیه نشان نمی دهند. ممکن است در اثر استفاده از تجهیزات آلوده فرد به بیماری های عفونی بسیار خطرناکی مبتلا شود که سال ها بعد، از وجود آن مطلع گردد. به هر حال تمام افرادی که از تاتو ابرو استفاده می کنند کم و بیش به عفونت های سطحی و حتی شدید گرفتار می شوند که گاهی اوقات به سادگی و با روش های مرسوم قابل درمان هستند ولی در برخی موارد نیز نیاز به روش های درمانی پیشرفته تری دارند.

ایجاد حساسیت های مختلف

تاتو ابرو

یکی دیگر از شناخته شده ترین عوارضی که برای تاتو ابرو می توان معرفی کرد ایجاد حساسیت های متنوع است. یکی از شایع ترین حساسیت های زیر مجموعه این موضوع، حساسیت های پوستی است که گاهی اوقات به بدترین شکل ممکن ایجاد می شود. دلیل اصلی ایجاد حساسیت می تواند آلوده بودن محیط و یا تجهیزات تاتوکار باشد و یا فرد مراجعه کننده از قبل حساسیت های مرتبطی با این موضوع داشته باشد که در اثر تاتو تحریک شده و شدت آن بیشتر گردد. یکی دیگر از دلایلی که ایجاد حساسیت را بیشتر می کند، ترکیب رنگ های شیمیایی مختلف و قرار گرفتن آن ها روی تاتو های تازه انجام شده است. این موضوع نیز می تواند پیامدهای بدی به همراه داشته باشد.

انتقال بیماری های عفونی و ویروسی در هنگام تاتو ابرو

شاید عجیب ترین و غیر قابل پیش بینی ترین موضوع در تاتو ابرو، انتقال بیماری های عفونی و ویروسی مربوط به خون باشد. با وجود این سطح از آگاهی در مورد موضوعی با این سطح از اهمیت، متاسفانه باز هم شاهد عدم توجه کافی و رعایت نکات بهداشتی اولیه توسط مکان های ارائه دهنده تاتو ابرو هستیم. بیماری های خطرناکی هم چون ایدز و هپاتیت می توانند در اثر استفاده از تجهیزات آلوده به افراد مختلف منتقل شوند. موضوع کاملا شناخته شده ای که تقریبا در تمام دنیا برای افراد فرهنگ سازی شده است ولی با این وجود هنوز تعداد محدودی از مراکز مربوطه نسبت به آن کوتاهی می کنند.

ایجاد مشکلات پوستی به علت تاتو ابروی غیر استاندارد

برخی از مشکلات پوستی نیز می توانند از یک تاتو ابروی غیر استاندارد آغاز شوند. به دلیل مکان قرار گیری ابروها، خطر جدی در اثر ایجاد این مشکل صدمه رساندن به چشم هاست. ممکن است مشکلات پوستی شدیدی در اثر تاتو در مراکز نامعتبر ایجاد شود که با افزایش شدت آن ها، چشم های نیز درگیر شده و حتی بینایی انسان با خطرات جدی تری رو به رو گردد. حتی اگر این اتفاق نیز نیافتد، مشکلات پوستی مربوط به تاتو ابرو؛ صورت فرد را مورد هدف قرار می دهند که مسلما زیبایی شخص از بین خواهد رفت.

سایه ابرو دائمی

مراقبت های پیش از تاتو ابرو

بخش عمده ای از مراقبت های پیش از عمل تاتو ابرو را بررسی مکان انجام دهنده آن مشخص می کند. سعی کنید وقت زیادی برای بررسی این کار اختصاص دهید و بهترین مرکز تاتو ابرو در شهر خود را شناسایی کنید. این کار ارزش بالایی برای کیفیت و مهم تر از آن جلوگیری از ایجاد عوارض گفته شده خواهد داشت. مراکزی که مجوز های لازم برای این کار را دارند، مسلما قابل اطمینان تر از سایر مراکز فعال در این حوزه هستند. ضمن آن که قبل از انجام تاتو ابرو اگر سابقه حساسیت های خاصی دارید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و آزمایشات مرتبط با آن را انجام دهید.

مراقبت های بعد از تاتو ابرو

تاتو ابرو

پس از آن که با تحقیق و شناسایی مراکز مورد تایید، تاتو ابروی خود را انجام داده و بخش اولیه کار را پشت سر گذاشتید، حالا زمان آن خواهد رسید که بخش دیگری از مراقبت های خود یعنی مراقبت های پس از تاتو ابرو را پیگیری نمایید. این مراقبت ها از همان روز انجام تاتو شروع شده و تا مدتی بعد ادامه پیدا می کنند. بخشی از اصلی ترین مراقبت های گفته شده به شرح زیر می باشند:

سعی کنید در ۳ روز اول پس از انجام تاتو ابرو، به هیچ عنوان محل های تاتو شده را شست و شو ندهید.

تجربه نشان می دهد که تاتو ابرو تا چند روز با خارش محل های تاتو شده همراه است. سعی کنید به هیچ عنوان این محل ها را دست نزنید و از کشیدن ناخن به روی آن ها به شدت جلوگیری کنید.

به قرمزی پوست اطراف تاتو توجه نکنید. این موضوع تا چند روز اول کاملا طبیعی می باشد. به هیچ عنوان نیاز به انجام عمل اضافه تری برای از بین بردن این قرمزی ها نخواهید داشت.

اگر اهل ورزش کردن هستید، سعی کنید تا ۳ روز این کار را متوقف نمایید. به خصوص وارد شدن در آب استخر می تواند حساسیت های تاترو ابرو را چندین برابر کند.

پمادهایی که برای شما تجویز می شوند را به صورت مرتب و در محل های گفته شده استفاده کنید. اگر احساس می کنید سوزش چشمانتان از حدی بیشتر شده است، حتما به پزشک مراجعه نمایید.

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

نور خورشید و اشعه آن می تواند محل های تاتو ابرو را تحریک کرده و باعث سوزش بیشتر آن ها شود. سعی کنید به مدت یک هفته از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه