نکاتی در رابطه با براشینگ تخصصی مو

 

یکی از روش‌های تخصصی آرایش مو که در عین حال کار ساده‌ای به حساب می‌آید، براشینگ مو است.

براشینگ مو به حالت دادن موها با استفاده از باد سشوار و برس مخصوص گفته می‌شود.

بر خلاف نظر اغلب افراد که کار ساده‌ای است، اما نیازمند دانستن اصول و کمک گرفتن از فردی متخصص در این زمینه است.

طرز صحیح قرار گرفتن باد سشوار به صورتی که حرارت سشوار آسیبی به موها نزند و همچنین روش قرار گرفتن درست برس برای حالت دادن و یا صاف کردن موها، از نکاتی است که باید در هنگام براشینگ رعایت شود.

ابزارهای تخصصی براشینگ

هر کدام از شاخه‌های کار آرایشی و زیبایی، ابزارهای مخصوص به خود را دارد، برای کوتاهی مو نیاز به قیچی و برس کوتاهی، برای رنگ و مش مو، استفاده از رنگ‌های با کیفیت و همچنین میکاپ و شینیون و خدمات آرایشی دیگر، همگی نیازمند ابزارهای مخصوص به خود است تا آن کار به بهترین شکل ممکن انجام شود. در کنار ابزار خوب، بهره‌مندی از یک متخصص در این امر باعث می‌شود که نتیجه دلخواه رقم بخورد.

سشواری با قدرت بالا و با قابلیت تغییر دما و تغییر حرارت و شانه گرد در سایزهای مختلف متناسب با موهای مختلف، کلیپس‌های تقسیم‌بندی مو و اسپری و واکس مو از لوازم ضروری در براشینگ هستند. کمتر خانه‌ای پیدا می‌شود که در آن سشوار وجود نداشته باشد و معمولا افراد پس از استحمام جهت خشک نمودن و حالت دادن موهای خود از آن استفاده می‌کنند. سشوارها نیز دارای انواع مختلفی هستند که دارای قدرت‌های متفاوتی می‌باشند. استفاده از سشوار نیز همانند سایر دستگاه‌های حالت دهنده مو اگر به صورت اصولی انجام نگیرد قطعا می‌تواند آثار نامطلوبی بر روی موهای فرد داشته باشد. بنابراین اگر افراد روش‌های صحیح سشوار کشیدن را بلد باشند می‌توانند در عین داشتن موهایی زیبا از آن‌ها نیز حفاظت کنند تا آسیب کمتری ببینند.

سشوار به جهت حرارتی که دارد وقتی که در تماس با مو قرار می‌گیرد آب موجود در موها را از بین برده و موها را خشک می‌نماید. بنابراین بهتر است از نزدیک نمودن بیش از حد سشوار به سر خود جلوگیری نمایید و فاصله مناسب را راعایت کنید که باعث می‌گردد حرارت سشوار به صورت ملایم‌تری موها را تحت تاثیر قرار دهد.

بهتر است در حین سشوار کشیدن موها از برس‌های فلزی استفاده نمایید زیرا این برس‌ها به جهت جنسی که دارند موجب می‌شوند حرارت را بهتر به موها منتقل نموده و موها سریعتر حالت بگیرند.

 

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

آرایشگاه زنانه در خواجه عبدالله انصاری

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

 

انواع براشینگ مو

انواع براشینگ مو

انوع براشینگ موها بر اساس ویژگی‌های صورت هر فرد متفاوت و منحصر به فرد می‌باشد و آرایشگر معمولا براشینگی را متناسب با چهره فرد انجام می‌دهد. البته میزان کوتاه یا بلند بودن موها و جنس و ضخامت آن در تعیین نوع براشینگ بسیار مهم است. از این رو توصیه می‌شود که قبل از مراجعه به سالن‌های زیبایی عکس چندین مدل براشینگ را که می‌پسندید به همراه داشته باشید و به آرایشگر نشان دهید تا بتواند براشینگی مطابق با سلیقه شما اجرا نماید. اما در مجموع اساس تمامی براشینگ‌ها سشوار کشیدن به صورت‌های زیر می‌باشد که پس از آن مدل‌های بیشتر مطابق نظر مشتری را بر روی مو اعمال می‌کند. برخی تمایل دارند این کار را برای صاف کردن موهای خود استفاده کنند، برخی نیز به دنبال حالت دادن به موهای خود هستند. در اینجا با انواع آن آشنا می‌شویم:

 • سشوار نمودن تمامی موها به زیر
 • سشوار نمودن تمامی موها به بالا
 • سشوار نمودن قسمت انتهایی مو به زیر و نوک موها به بالا

براشینگ موهای کوتاه:

به دلیل کوتاه بودن مو انجام این کار مقداری سخت است؛ زیرا ممکن حرارت سشوار پوست سر را بسوزاند، پس باید زاویه سشوار صحیح تنظیم شود. برس مورد استفاده در موی کوتاه، باید قطری باریک داشته باشد. با توجه به مدل مو، می‌توان موها را به زیر و یا رو حالت داد.

براشینگ صاف:

برای داشتن موهایی کاملا لخت و صاف، استفاده از براشینگ، جهت صافی موهای بلند پیشنهاد می‌شود. در این روش کافیست از زیر و رو بدون هیچ چرخشی در دست، موها برس کشیده شود و این کار همراه با حرارت گرم سشوار انجام می‌شود. با این نوع براشینگ، موهایی صاف شلاقی خواهید داشت.

براشینگ به سبک پر:

حتما تا به حال موهای حالت داده شده به شکل پر را دیده‌اید و علاقه‌مند شده‌اید که موهای خود را به این شکل براشینگ کنید. برای انجام این کار مقداری ژل سافت برای حالت‌دهی بهتر قبل از انجام کار به موها زده می‌شود و با استفاده از برس و سشوار، انتهای موها به بیرون حالت داده‌ می‌شود. در آخر برای ثابت نگه داشتن فرم مو، از باد سرد سشوار استفاده می‌گردد.

بهترین آرایشگاه عروس

براشینگ موهای فر:

داشتن موهای فر و وز برای برخی افراد ناراحت کننده است و ترجیح می‌دهند موهایی بدون وز داشته باشند. با استفاده از این مدل آرایش مو به همراه اسپری‌های دو فاز و یا واکس مو می‌توانید وزی موهای خود را از بین برده و موهایی صاف و زیبا داشته باشید.

براشینگ موج دار:

افرادی که موهایی خیلی صاف و بی حالت دارند و علاقمند به حالت دار کردن موهای خود هستند، با استفاده از این روش می‌توانند موهای خود را حالت دار جلوه دهند. کافیست قبل از انجام براشینگ از ژل‌های حجم دهنده مو استفاده کنند. نوع کار در این مدل یکی به رو و یکی به زیر است که در انتهای موها برس به یک سمت چرخانده می‌شود و باد سرد سشوار برای ثابت نگه داشتن حالت مو بر روی آن گرفته و در آخر از اسپری‌های فیکس کننده مو استفاده می‌شود.

براشینگ به سمت داخل و خارج:

برای این مدل همانطور که از اسم آن‌ها پیداست باید جهت دست از همان ابتدای کار یا به سمت بیرون و یا به سمت داخل باشد.

براشینگ جلوی سر:

مدل‌های متنوعی برای سشوار کردن جلوی سر وجود دارد:

مدل چتری صاف که موها بر روی پیشانی ریخته می‌شود؛ براشینگ کردن این مدل، موها لایه به لایه با برس به سمت داخل صورت و موازی با بینی سشوار می‌شود. در مدل چتری کج هم تنها تفاوتی که دارد، حرکت دست به سمت چپ و یا راست چرخیده و در نهایت فیکس خواهد شد.

 

مراحل براشینگ تخصصی مو

از ابتدای انجام براشینگ تخصصی باید موها کاملا تمیز و عاری از هرگونه چربی باشد، زیرا چربی روی مو از خوش حالت شدن موها جلوگیری می‌کند. بعد از آبگیری و خشک کردن، موها با کلیپس تقسیم بندی می‌شوند شروع به سشوارکشی و برس کشی قسمت‌های جدا شده می‌کنند.

 • نخستین مرحله در براشینگ مو تقسیم‌بندی سر به شش قسمت می‌باشد. معمولا در تمامی شینیون‌ها و براشینگ‌ها و حتی اصلاح کردن و کوتاه نمودن موها از این روش تقسیم بندی استفاده می‌گردد.
 • ابتدا سر را به دو بخش تقسیم کرده که این کار با استفاده از یک شانه باریک انجام داده و از فاصله فرق بین دو ابرو تا پس سر امتداد می‌دهیم که به دو بخش مساوی تقسیم گردد.
 • پس از آن سر را به چهار بخش تقسیم می‌کنیم که این کار را از تیزی گوش شروع کرده تا از فرق سر عبور کند و مجددا به تیزی گوش دیگر برسد. در نتیجه سر به چهار بخش تقسیم می‌گردد.
 • با انجام این تقسیم بندی‌ها بخش بسیار کمی از موها بر روی گردن آزادانه قرار می‌گیرد.
 • تقسیم بندی پنج گانه سر انجام شده و می‌توان با استفاده از کلیپس هر بخش را جدا نمود و سشوار کشید.
 • توجه داشته باشید که قبل از کار بهتر است که حتما موهای خود را بشویید، زیرا در صورت چرب بودن ریشه موها براشینگ به خوبی انجام نمی‌شود.
 • پس از شستشو موها توصیه می‌شود از نرم کننده‌ها و یا ماسک مو استفاده نمایید تا براشینگ راحت‌تر و با سرعت بیشتری انجام شود. همچنین این ماسک‌ها موجب می‌شود که موها تقویت شوند و مقاومت بیشتری در برابر حرارت داشته باشند.
 • در نهایت بهتر است اجازه دهید که موها با دمای اتاق خشک شوند سپس عمل براشینگ را بر روی آن‌ها اجرا نمایید. همچنین پس از براشینگ از اسپری‌های حالت دهنده جهت فیکس نمودن استفاده نمایید.

نکات مهم در براشینگ تخصصی مو

 • شستشوی موها و تمیزی مو قبل از انجام کار
 • استفاده از ماسک مو و نرم کننده مو قبل از کار
 • استفاده از برس‌های مناسب (برس فلزی، سرامیکی، چوبی)
 • رعایت فاصله ۳۰ سانتی‌متری سشوار با موها برای جلوگیری از هر نوع آسیب
 • تقسیم‌ بندی موها
 • براشینگ در مدت زمان کوتاه
 • شروع از قسمت گردن و کناره‌های صورت
 • نگه داشتن سشوار به صورت اریب
 • استفاده از اسپری فیکس کننده در پایان کار
 • انتخاب بهترین سالن زیبایی در تهران

 

 

هزینه براشینگ تخصصی مو چقدر است؟

براشینگ مو از جمله خدمات زیبایی می‌باشد که در همه سالن‌های زیبایی ارائه می‌شود و معمولا در مواقعی که خانوم‌ها برای مراسم خاصی آماده می‌شوند جهت براشینگ به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. از این رو براشینگ باید ماندگاری کافی تا پایان مراسم را داشته باشد. بخشی از قیمت براشینگ به موادی که آرایشگر جهت ماندگاری مو بر روی سر استفاده می‌کند بستگی دارد. برای این منظور آرایشگران معمولا از تافت، ژل، کرم و تور مطابق با سلیقه مشتری استفاده می‌نمایند. عوامل مختلفی در هزینه براشینگ تخصصی مو تاثیرگذار هستند از جمله: میزان کوتاهی و بلندی مو، حالت اولیه و جنس مو، خدماتی که در کنار براشینگ مو ارائه می‌شود و نوع آن، همچنین تخصصی بودن کار و شهر و محل سالن زیبایی، همگی در قیمت براشینگ موثر هستند. معمولا این قیمت از حداقل ۳۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۱۸۰ هزار تومان نیز قابل افزایش است، اما قیمت متوسط این کار ۷۰ هزار تومان است.

میزان بلندی یا کوتاهی موها

بلند بود موها قطعا احتیاج به زمان بیشتری جهت براشینگ خواهد داشت از این رو آرایشگران هزینه بیشتری را برای انجام آن دریافت می‌کنند. همچنین در مواردی که موها کم پشت باشد از اکستنشن نیز استفاده می‌نمایند که قطعا هزینه براشینگ را افزایش خواهد داد.

حالت اصلی موهای فرد

براشینگ موهای بسیار کوتاه یا به اصطلاح پسرانه امری دشوار است و برای داشتن یک براشینگ عالی برای چنین موهایی آرایشگر باید تجربه و مهارت کافی داشته باشد تا جلوه بیشتری به موها بدهد.

خدمات جانبی براشینگ مو

اصولا براشینگ به تنهایی انجام نمی‌شود و معمولا با رنگ کردن مو، کوتاهی و یا کراتینه نمودن مو همراه است.

هر کدام از این خدمات نیز دارای هزینه‌های متفاوتی هستند.

جنس موی فرد

موهای وز و ضخیم در هنگام براشینگ به سختی صاف می‌شوند و حالت مناسب می‌گیرند از این رو آرایشگر باید وقت بیشتری را صرف آن نماید در نتیجه هزینه بالاتری نیز خواهد داشت. همچنین موهای بسیار لخت نیز اصلا گزینه مناسبی برای براشینگ نمی‌باشد و به دلیل موادی که آرایشگر جهت حالت دادن موها استفاده می‌کند هزینه بالاتری دارد.

براشینگ موهای خود را با خیال راحت به آنتوریوم بسپارید و شاهد زیبایی خیره‌کننده موهای خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه