میکروپیگمنتیشن

شاید کم تر نام میکروپیگمنتیشن به گوش تان خورده باشد اما به هر حال باید بدانید که این روش یکی از روش های آرایشی محبوب در سطح جهان است که در کشورهای مختلف به صورت حرفه ای انجام می شود. میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی، روشی برای تثبیت رنگ دانه های مخصوص به جهت ماندگاری آرایش صورت است. اگر کسی در نزدیکی شما وجود دارد که همیشه او را زیبا و با آرایشی مشخص می بینید به احتمال زیاد از میکروپیگمنتیشن برای آرایش صورت خود استفاده کرده است. به صورت تخصصی تر در میکروپیگمنتیشن سعی می شود پوست را در حالتی قرار داد تا بتواند رنگ دانه های مخصوصی را به خود جذب کرده و حالت دائمی به خود بگیرد.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

کاربردهای میکروپیگمنتیشن

دامنه کاربردی در میکروپیگمنتیشن بسیار بالا بوده و زنان و مردان می توانند از مزیت های این روش بهره ببرند. کاربردهای میکروپیگمنتیشن به انجام زیباسازی محدود نشده و موارد ترمیمی نیز در آن جای می گیرند. با توجه به موارد گفته شده می توان کاربردهای زیر را برای این روش در نظر گرفت:

 • مناسب برای پاک کردن جای تتو
 • پنهان کردن جای زخم های باقی مانده
 • تثبیت سبک آرایشی خاص و مورد نظر شما
 • ترمیم ابروها و قرینه سازی آن ها
 • قابل استفاده برای کسانی که نسبت به مواد آرایشی حساسیت نشان می دهند
 • بر طرف کردن مشکل بی رنگی لب ها

انواع میکروپیگمنتیشن

با توجه به مشخص شدن دامنه وسیع کاربردی که برای این روش گفته شد، می توان به سادگی دریافت که حتما این روش انواع متفاوتی داشته و بنابر نیاز افراد از مدل های مختلف آن استفاده می شود. برخی از اصلی ترین مدل های میکروپیگمنتیشن به شرح زیر می باشند:

میکروپیگمنتیشن چشم

برای چشم می توان از میکروپیگمنتیشن مخصوصی استفاده کرد که به کمک آن انجام کارهایی مانند ثابت کردن آرایش، کشیدن خط چشم های جذاب، رفع افتادگی های پلک و ترمیم مژه ها از اصلی ترین کارهای این روش می باشند. اگر در مراکز معتبر عمل میکروپیگمنتیشن چشم انجام شود احتمال آسیب دیدگی چشم بسیار پایین خواهد بود.

میکروپیگمنتیشن ابرو

از میکروپیگمنتیشن بیشتر برای هاشور ابرو و به جای تاتو استفاده می شود. به کمک روش بسیار تخصصی میکروپیگمنتیشن می توان ابروها را به فرم های مختلفی در آورده و هر گونه مشکل در آن ها را رفع نمود. یکی از اصلی ترین کارها در مورد ابرو به کمک این روش، بحث پر پشت کردن ابرو هاست که در این روش به شیوه ای کاملا طبیعی می توان ابروها را در حالت پر پشت تری نشان داد.

میکروپیگمنتیشن لب ها

برای لب ها نیز می توان به کمک این روش تمام نکات آرایشی مربوط به لب ها را پیاده سازی کرد. همان طور که اشاره شد برخی از لب ها رنگ بسیار ضعیفی داشته و همیشه نیاز به پر رنگ شدن دارند. برای این کار نیز می توان از میکروپیگمنتیشن استفاده کرده و رنگ تیره تر و ماندگاری برای لب ها ایجاد نمود.

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو

تفاوت های اساسی بین تاتو ابرو و میکروپیگمنتیشن باعث شده است که این روزها برخی از افراد این روش را به روش تاتو ترجیح داده و بیشتر به سمت میکروپیگمنتیشن کشیده شوند. یکی از اصلی ترین تفاوت های عمل میکروپیگمنتیشن با تاتو؛ دستگاه ها و تجهیزاتی است که در آن مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که برای تاتو اقدام می کنید باید همیشه نگران بیماری های خونی قابل انتقال باشید. چرا که تجهیزات و وسایل استفاده شده برای تاتو معمولا هیچ ضمانتی برای جلوگیری از انتقال بیماری های خونی ندارند.

اما در این روش خبری از انتقال بیماری های مختلف نیست و دستگاه های استفاده شده برای انجام این عمل از تکنولوژی خاصی برای این کار استفاده می کنند. این تکنولوژی که به عدم بازگشت خون معروف است ضمانت می دهد زمانی که شخصی قبل از شما عمل میکروپیگمنتیشن انجام داده باشد برای شما جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت و خون او دستگاه های مربوط به میکروپیگمنتیشن را آلوده نکرده است. هم چنین از دیگر ویژگی های دستگاه های میکروپیگمنتیشن می توان به سرعت بالاتر آن ها نسبت به وسایل تاتو اشاره کرد که همین مسئله نیز می تواند تفاوت بزرگ دیگری را بین این دو روش رقم بزند.

هم چنین تفاوت دیگر میکروپیگمنتیشن با تاتوی معمولی در سوزن های استفاده شده در آن هاست. سوزن های تاتو معمولی اگر چه تیز بوده و به خوبی رنگ دانه ها را به زیر پوست منتقل می کنند، اما در روش دیگر این سوزن ها کاملا حرفه ای تر طراحی شده و ماندگاری بیشتری به همراه خواهند داشت. زمانی که انجام این عمل آغاز می شود این سوزن ها دقیقا در نقاط مشخصی از پوست فرو رفته و به طور کاملا مناسب و تعیین شده، رنگ دانه ها را به این نقاط منتقل می کنند.

سایه ابرو دائمی

مزایا میکروپیگمنتیشن

 • بهداشتی تر بودن این روش
 • سرعت بالای انجام این کار
 • تجهیزات حرفه ای تر و کم خطر تر
 • ماندگاری بیشتر نسبت به سایر روش ها
 • دامنه کاربردی بسیار بالا
 • امکان ترمیم در مراحل بعدی
 • امکان ایجاد زیبایی دائمی به کمک آرایش

میکروپیگمنتیشن

معایب میکروپیگمنتیشن

در مورد معایب این روش باید به ویژگی های اصلی آن توجه کرد. دائمی بودن در روش میکروپیگمنتیشن هم می تواند یک ویژگی مثبت بوده و هم در مواردی منفی تلقی گردد. یعنی آن که در صورت استفاده از این روش باید به دائمی بودن آن از قبل فکر کرده باشید در غیر این صورت خیلی سخت می توان این مدل ها را تغییر داده و راه چاره ای برای آن به دست آورد.

از دیگر معایب میکروپیگمنتیشن می توان به بیماری های مختلفی مانند حساسیت های پوستی، التهاب های مختلف و جای زخم های اشاره کرده که تقریبا بیشتر این ها در روش تاتو نیز وجود داشته و در هر دو روش از معایب مشخص می باشند. به هر حال برای آن که معایب این روش به حداقل برسد باید از قبل در مورد این روش اطلاعات کاملی داشته باشید و برای انجام این عمل به مراکزی مراجعه کنید که از بهترین تجهیزات در این زمینه استفاده کرده و مجوزهای مربوطه را از سازمان نظام پزشکی دریافت کرده اند.

درد میکروپیگمنتیشن

اگر هر جایی شنیدید که میکروپیگمنتیشن کاملا بدون درد بوده و بدون مشکل خاصی از این نظر دنبال می شود، بدانید که حقیقت ماجرا از شما پنهان شده است. در این کار از سوزن های مخصوص مانند سوزن های تاتو استفاده می شود که کاملا بدیهی است درد محسوسی را به فرد استفاده کننده منتقل می کنند. اما با استفاده از بی حسی های بی خطر می توان درد را به حداقل ممکن رساند.

هزینه میکروپیگمنتیشن

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

در تعیین قیمت میکروپیگمنتیشن بیش از همه نوع آن اهمیت دارد. مطمئنا زمانی که بخواهید از میکروپیگمنتیشن ابرو استفاده کنید با زمانی که قصد انجام این کار را برای لب های خود داشته باشید، تعرفه های قیمتی متفاوت خواهد بود. در همین مدل های مختلف این روش نیز باز هم تفاوت قیمت به چشم می خورد. دلیل این موضوع این بار به نوع جوهر استفاده شده و تجهیزات مرکز ارائه دهنده بستگی دارد. کیفیت جوهر ها در روش های مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و ماندگاری آن ها نیز به همین کیفیت بستگی دارد. به همین خاطر این عوامل نیز در تعیین قیمت میکروپیگمنتیشن دخیل می باشند. از طرفی یکی دیگر از فاکتورهای تاثیر گذار روی قیمت میکروپیگمنتیشن، مدت زمان مورد نیاز برای ترمیم آن می باشد. در این روش هر چه به مدت زمان طولانی تری برای ترمیم نیاز داشته باشید، هزینه های مربوطه نیز بالاتر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه