پدیکور ناخن پا

پدیکور ناخن پا چیست؟

اگر از افرادی هستید که به صورت جدی به سلامتی و زیبایی خود اهمیت می دهید، شاید در مدت اخیر؛ زیاد نام پدیده ای به نام پدیکور ناخن را شنیده باشید. اگر مثل بسیاری از افراد دیگر به دنبال آن هستید که بدانید دقیقا پدیکور ناخن پا چیست و به چه صورت انجام می شود و در نهایت با روش های مختلف آن آشنا شوید؛ ادامه این مطلب در این زمینه به شما عزیزان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

به صورت کلی می توان گفت پدیکور ناخن پا به جهت حفظ زیبایی بیشتر پا به همراه ناخن های پا صورت می گیرد. البته نباید بخش عظیمی از فواید آن را نیز فراموش کرد. به هر حال با این که پای انسان یکی از اندامی است که شاید کمتر مورد توجه قرار بگیرد و به گفته خیلی ها، پاها به علت قرارگیری در کفش کمتر دیده می شوند، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که به هر حال در مواردی نیاز به حفظ زیبایی پا و ناخن ها پا نیز می باشد که این مورد به خوبی به کمک پدیکور ناخن پا امکان پذیر خواهد بود.

پدیکور ناخن پا

فواید پدیکور ناخن پا

شاید این که فقط بخواهیم پدیکور را از جنبه زیبایی نگاه کنیم کمی غیر منصفانه باشد. مسلما پدیکور برای ناخن ها و پا و سلامت این دو باهم، فواید بسیار زیادی دارد. یکی از مهم ترین فوایدی که می توان به آن اشاره کرد حفظ گردش خون طبیعی در پا می باشد. همان طور که می دانید پا به عنوان قلب دوم انسان شناخته شده است و گردش خون نرمال و طبیعی در آن از اهمیت غیر قابل انکاری برخوردار است. با انجام مداوم عمل پدیکور پا می توانید گردش خون منظمی در پاهایتان ایجاد کنید.

طرح کاشت ناخن

یکی دیگر از فوایدی که در مورد پدیکور به صورت علمی به اثبات رسیده است، ایجاد حفظ آرامش و کاهش استرس است که بخش عظیمی از آن به دلیل همان گردش خون منظم است. با انجام پدیکور می توانید استرس های روزانه خود را کاهش داده و سلامت روان خود را نیز به مرور زمان تضمین نمایید.

به کمک پدیکور می توان از بسیاری از بیماری های مخصوص پا جلوگیری کرد. مانند بیماری های پوستی و انواع قارچ ها. شما زمانی که به صورت مرتب از ضدعفونی کننده ها استفاده کرده و ناخن های خودتان را پدیکور نمایید، خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های پوستی در این ناحیه را به حداقل خود رسانده اید.

آموزش پدیکور ناخن پا

شاید برای شما عزیزان نیز بسیار جالب باشد که پدیکور و انجام آن کار بسیار تخصصی و حساسی نیست و با کمی تمرین و تکرار می توان در این زمینه به خوبی از پس این کار بر آمد. نکته بهتر و جالب تر نیز این است که هر کسی می تواند به تنهایی در منزل و به صورت شخصی برای خودش عمل پدیکور ناخن پا را انجام دهد. البته نمی توان این موضوع را نیز کتمان کرد که انجام غیر حرفه ای پدیکور پا می تواند خساراتی را نیز به همراه داشته باشد اما با توجه به آن که اصولا فرآیند یادگیری این کار زمان بر نبوده و همچنین بسیار ساده است، می توان با خیالی آسوده روش های انجام آن را فرا گرفته و به صورت شخصی در بازه های زمانی معین این کار را برای خود یا دیگر دوستان و آشنایان مان انجام دهیم.

نحوه انجام پدیکور ناخن پا

پدیکور ناخن پا

همان طور که گفته شد برای انجام عمل پدیکور ناخن پا نیاز به گذراندن دوره های طولانی مدت و دردسر ساز نیست و پس از آن که به خوبی این مهارت را فرا گرفتید می توانید در منزل نیز این کار را انجام دهید. اما توجه داشته باشید که این کار هم مانند تمامی امور دیگر به وسایل و ابزارهایی نیاز دارد. بسته به آن که می خواهید در چه سطحی پدیکور ناخن را انجام دهید باید از قبل این وسایل را شناسایی و  تهیه کرده باشید. پس از تهیه این وسایل می توان گفت که حدود نیمی از راه انجام پدیکور پا را به سلامت پیموده اید و حالا درست زمان آن رسیده است که توانایی ها، مهارت ها و همچنین سرعت عمل خود را در این زمینه به بالاترین سطح ممکن برسانید.

وسایل پدیکور ناخن پا

پیرو گفته های قبلی کاملا این موضوع برای ما مشخص شده است که ابزار و وسایل پدیکور بسیار اهمیت دارند. اولین موردی که در این باره باید به شما عزیزان متذکر شویم این است که، اگر دوست دارید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام داده و واقعا سلامتی و زیبایی پا و ناخن هایتان برای تان اهمیت دارد؛ سعی کنید بهترین و به روزترین ابزارهای این کار را تهیه کنید. ابزارهای پدیکور ناخن پا با تنوع کیفیتی و به طبع قیمتی بسیار بالایی در بازار موجود می باشند، سعی کنید برای حفظ سلامت خودتان بهترین کیفیت آن ها را خریداری نمایید. هر چند که به صورت میانگین این وسایل حتی با بالاترین کیفیت نیز هزینه زیادی به همراه نخواهند داشت.

پدیکور ناخن پا

به صورت کلی می توانیم اصلی ترین وسایل و ابزار پدیکور ناخن پا را به شکل زیر معرفی کنیم:

ناخن گیر

بدون تردید اصلی ترین وسیله برای انجام عمل پدیکور ناخن پا می باشد که بیشتر برای ترمیم ناخن های شکسته کاربرد دارد.

سوهان

سوهان کشیدن پس از ترمیم ناخن ها یکی از بهترین مهارت هایی است که انجام می شود. در اصل می توان گفت عمل سوهان کشیدن مرحله های قبلی را تکمیل می کند. این روزها سوهان ها هم به صورت برقی و هم به صورت دستی موجود می باشند.

سنگ پا

سنگ پا نیز از گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است و بدون شک با آن آشنایی کامل دارید، اما در عمل پدیکور به صورت تخصصی استفاده می شود.

مدل آرایش صورت عروس

لاک پاکن

یکی از وسایل ضروی است که در قسمت آموزش مرحله به مرحله پدیکور ناخن ها به آن اشاره کامل خواهیم داشت.

پدهای جدا کننده

این پدها در بین انگشتان قرار می گیرند و به شخص انجام دهنده عمل پدیکور تسلط لازم برای این کار را می دهند.

انواع مرطوب کننده و روغن ها

معمولا پس از انجام عمل پدیکور از مرطوب کننده ها و روغن های گیاهی استفاده می شود که هر کدام می توانند کاربرد های خاص خود را داشته باشند.

برخی دیگر از وسایلی که برای پدیکور به آن ها نیاز خواهید داشت به شرح زیر می باشند:

پوشر کوتیکول، بافر مخصوص ناخن، بیس کت و تاپ کت، نیپر ( گوشت گیر پا ) و …

خدمات ناخن در تهران

مراحل انجام پدیکور

پدیکور ناخن پا

به صورت کلی باید عمل پدیکور ناخن پا را با انجام ضد عفونی کردن آغاز کنید. برای شروع می توانید اسپری های ضد عفونی کننده را تهیه کرده و به روی پا اسپری کنید. دقت داشته باشید که به ناخن ها و پاها کمی فرصت دهید تا این اسپری به خوبی به آن ها نفوذ کند. پس از مدتی استفاده از یک اسپری ضد عفونی کننده خودتان به خوبی می توانید بهترین نوع آن را تشخیص دهید.

همان طور که در مرحله معرفی ابزار پدیکور ناخن پا گفته شد، استفاده از لاک پاکن بسیار اهمیت دارد. اگر ناخن ها از قبل لاک زده شده اند حتما در این مرحله آن ها را پاک کنید. ضمن آن که سعی کنید از لاک پاکن هایی استفاده نمایید که در درون محلول خود از استون استفاده نکرده اند و یا درصد استون بسیار پایینی دارند.

پس از مرحله قبل باید ظرفی از آب ولرم تهیه کنید که درون آن مواد شوینده مانند صابون ریخته شده است. بسیار اهمیت دارد که قبل از آغاز مرحله های اصلی، به اندازه کافی تمیز و ضد عفونی شده باشد. ضمن آن که در این مرحله پا به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در درون آب ولرم قرار دارد که باعث می شود پوست پا به خصوص پوست اطراف ناخن ها نرم و انعطاف پذیر شود. این مورد در ادامه کار به بهتر انجام شدن پدیکور کمک بسیار  زیادی خواهد کرد.

پس از آن که پاها به خوبی در درون آب خیس خورده و ضد عفونی شدند، یکی از آن ها را از درون ظرف در آورده به خوبی خشک نمایید. در این مرحله باید از پاک کننده کوتیکول استفاده کرده و آن را روی ناخن های پا بزنید. البته برای کیفیت بهتر کار بهتر است که کوتیکول به اطراف ناخن ها نیز زده شود.

پدیکور ناخن پا

در این مرحله باید ناخن ها را کوتاه کرده و با استفاده از سوهان به آن ها شکل مناسب و دلخواه خود را بدهید. می توانید هم از سوهان برقی و هم سوهان دستی استفاده کنید؛ ولی اگر توانایی و مهارت لازم را ندارید، سعی کنید از همان سوهان های دستی معمولی کمک بگیرید. در این مرحله ظرافت کار بسیار اهمیت دارد چرا که شکل صحیح و فرم دلخواه ناخن در این مرحله شکل می گیرد. همچنین برای آن که تسلط بیشتری روی تک تک ناخن های پا داشته باشید، می توانید از پدهای جدا کننده که بین ناخن ها قرار می گیرند استفاده کنید.

در مرحله بعدی به قسمت های پینه بسته یا ترک خورده پا توجه کنید. این محل ها را شناسایی که و برای مدت کوتاهی پد مرطوب کننده بر روی آن ها قرار دهید. اجازه دهید که پوست پا به خوبی این رطوبت را به خود جذب نماید. پس از گذشت این زمان کوتاه می توانید با استفاده از سنگ پا، پینه های روی کف پا را از پوست جدا کنید.

در ادامه می توانید پوست های اضافی اطراف ناخن های پا را از پوست جدا کنید. دقت کنید که نباید در این کار زیاده روی کنید چرا که گوشت و پوست اطراف ناخن تاثیر بسیار زیادی در عدم ورود میکروب و آلودگی ها به زیر ناخن ها دارند. پس از انجام این کار با استفاده از سرم آبرسانی، ناخن ها و گوشت اطراف آن را مرطوب کنید.

در انتها نیز می توانید از کرم های مرطوب کننده استفاده کرده و به آرامی پا را ماساژ دهید. دقت کنید که هیچ نیازی به فشار آوردن به ناخن های تازه پدیکور شده نیست و این کار را می توانید به آرامی و بدون هیچ عجله ای انجام دهید.

روش های ماندگاری پدیکور ناخن پا

پدیکور ناخن پا

تا اینجای کار با نحوه و روش های انجام عمل پدیکور ناخن پا آشنا شده ایم. اما نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد این است که بتوانیم برای مدت به نسبت طولانی تری این پدیکور را ماندگار نگه داریم. خوشبختانه روش ها و نکات ساده و مفیدی در این زمینه وجود دارد که به بررسی آن ها می پردازیم.

ابتدا به این موضوع بسیار توجه داشته باشید که پس از انجام پدیکور ناخن از چه کفشی استفاده می کنید. مسلما کفش های بسیار تنگ، بسیار گشاد و یا کفش های آلوده به میکروب های مختلف نمی تواند کفش مناسبی برای بعد از انجام عمل پدیکور ناخن پا باشد. سعی کنید اگر بیرون از منزل و زیر نظر فرد دیگری پدیکور ناخن انجام می دهید، برای بازگشت به منزل از کفش های راحتی استفاده کنید.

استفاده از تاپ کت ها که معمولا در سالن های زیبایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند برای ماندگاری لاک ناخن بعد از پدیکور بسیار مناسب هستند. اگر خودتان می خواهید این کار را انجام دهید از مغازه های آرایشی و بهداشتی می توانید این تاپ کت ها را تهیه کنید. به صورت کلی تاپ کت چسبندگی لاک را بیشتر می کند.

سعی کنید بعد از انجام پدیکور به رطوبت ناخن و اطراف آن اهمیت بیشتری بدهید. اصولا آب در تمام بدن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند ولی در ناخن ها نیز یکی از اصلی ترین مواد شادابی ناخن به شمار می آید. اگر دوست دارید که پدیکور ماندگارتری داشته باشید، از اهمیت رطوبت و آب رسانی به ناخن هایتان غافل نشوید.

سعی کنید اگر برای مدتی طولانی در آب هستید؛ مثل زمان هایی که به استخر می روید، بعد از تمام شدن کارتان دوباره به ناخن هایتان لاک بزنید. این کار باعث می شود لاک های آب خورده و بی کیفیت از روی ناخن پاک شده و لاک جدید جایگزین آن ها شود که به طبع تاثیر بهتری روی ناخن ها خواهد داشت.

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

توجه کنید که لاک نیز یک وسیله شخصی است و باید برای خودتان پک لاک جداگانه داشته باشید. لاک های خودتان را با دیگران به اشتراک نگذارید. همین نکات بهداشتی به ظاهر کوچک تاثیر بسیار زیادی در سلامت و ماندگاری ناخن ها و پدیکور انجام گرفته بر روی آن ها دارد.

آموزش پدیکور در خانه

در ویدئوی زیر مراحل آموزش انجام پدیکور در خانه را مشاهده می کنید:

نظرات (1)

  • سمیرا کریمی

    درود
    خیلی خوب بود.
    سپاس
    فقط از چه موادی استفاده کردند داخل کلیپ آموزشی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه