سایه ابرو دائمی

سایه ابرو دائمی چیست و چه تفاوتی با هاشور ابرو دارد؟ برای برخورداری از ابرویی زیباتر کدام روش بهتر است و کدام یک عوارض کمتری دارد؟ در این مطلب به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت و انواع سایه ابرو را نیز معرفی خواهیم کرد تا افرادی که می خواهند برای ابروی خود، سایه دائمی یا موقت بزنند از یک پیش زمینه مناسبی بهره مند باشند.

سایه ابرو چیست؟

از جمله اجزای صورت که تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد، ابرو می باشد. برخی از افراد به دلایل مختلف ابروهای خالی یا کم پشتی دارند که همین امر باعث ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس آنها می شود. به این دسته از افراد باید گفت که امروزه با وجود تکنیک های جدید مانند سایه ابرو دائمی ، جای هیچگونه نگرانی نیست و می توان این مشکل را براحتی برطرف نمود. یکی از این روش ها، سایه زدن ابرو می باشد که با استفاده از آن می توان ابروها را پرکرده و هر حالتی که دوست داشته باشید در آنها ایجاد کنید. سایه ابرو ، یک نوع تتو محسوب می شود که ظاهری همانند سایه های روزانه آرایشی دارد اما با تزریق رنگ به زیر پوست دارای ماندگاری بیشتری خواهد بود.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

مزایای سایه ابرو دائمی

سایه ابرو دائمی

اصلی ترین مزیت سایه ابرو، رفع نقص یا مشکل موجود در ابرو است. همچنین تغییر حالت ابرو در صورتی که از فرم آن راضی نباشید و ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی نیز یک مزیت دیگر برای این کار محسوب می شود. یکی دیگر از مزایای انجام دادن سایه ابرو دائمی ، کاهش زمان آرایش است. شاید تا قبل از انجام تتوی سایه ابرو، مدت زمان زیادی را صرف آرایش و پرکردن ابروهایتان می کردید اما بعد از انجام این کار، زمان لازم برای آرایش کاهش خواهد یافت.

انواع سایه ابرو دائمی

سایه ابرو به روش ها و حالات مختلفی انجام می شود. انتخاب نوع سایه به سلیقه و نظر افراد بستگی دارد. در ادامه برخی از انواع سایه ابرو دائمی را بیان خواهیم کرد.

سایه ابرو دائمی

۱- سایه طبیعی

یکی از پرطرفدارترین روشهای سایه ابرو، سایه طبیعی است که برای پرکردن قسمت های خالی ابرو کاربرد داشته که دارای حالتی بسیار طبیعی می باشد. در این روش، شکل اصلی و حالت ابرو حفظ می شود و تنها قسمت های خالی انتهای ابرو پر می شود. اغلب افرادی که برای اولین بار قصد انجام تتوی ابرو را دارند، از این روش استفاده می کنند.

طرح کاشت ناخن

۲- سایه ساده

سایه ابرو دائمی

این روش به دو صورت انجام می شود : سایه با قاب و سایه بدون قاب

تفاوت این دو روش در کادری است که در سایه با قاب، دور ابرو بکار برده می شود و مرز ابرو را بطور واضح مشخص می کند.

– سایه با قاب: در این نوع سایه ابرو، کل ابروها به غیر از تاج آن، سایه زده می شود و یک کادر نیز دور ابرو قرار میگیرد و به این صورت مرز ابرو کاملا مشخص می باشد. این نوع سایه مناسب افرادی است که به دنبال ابروهای زیبا و خوش حالت هستند.

– سایه بدون قاب: این روش نیز مانند سایه با قاب، تمام ابروها به جز تاج ابرو به صورت متراکم سایه زده می شود اما دور ابرو کادری زده نمی شود. افرادی که به دنبال سایه های طبیعی و زیبا هستند، این نوع سایه ابرو را بیشتر می پسندند.

۳-  سایه مخملی یا شیدینگ

روشی دیگر در انجام سایه ابرو دائمی، سایه مخملی یا شیدینگ است. در این نوع از سایه، تمام سطح ابرو با نقاط بسیار کوچک و نزدیک به هم پوشیده می شود. تراکم این نقاط در تاج ابرو کمتر و رفته رفته به سمت انتها و دنباله ابرو تراکم بیشتر و نقاط، پررنگ تر می گردد. روش شیدینگ حالتی طبیعی و پر پشت به ابروها داده و برای علاقمندان به این نوع ابرو بسیار مناسب است.

ماندگاری سایه ابرو دائمی

قبل و بعد سایه ابرو دائمی

قبل و بعد سایه ابرو دائمی

ماندگاری سایه ابرو بسته به عوامل مختلف و از شخصی به شخص دیگر، متفاوت می باشد و نمی توان مدت زمان مشخصی را برای پاک شدن و کمرنگ شدن آن بیان کرد. اما می توان گفت معمولا ماندگاری سایه ابرو دائمی از شش ماه تا یک سال است و متناسب با پوست فرد(خشک یا چرب بودن)، شرایط فیزیکی بدن، عمق کاشت رنگ، مدت زمانی که در آفتاب قرار میگیرید و سایر عوامل متغیر می باشد. البته استفاده از رنگ های تیره باعث افزایش ماندگاری سایه ابرو می شود اما مطمئنأ استفاده از این رنگ، حالت طبیعی به ابرو نخواهد بخشید. در صورتی که دارای پوست چرب هستید بهتر است قبل از انجام سایه ابرو، از اسکراپ صورت استفاده کنید، این کار باعث لایه برداری پوست شده و در نتیجه ماندگاری سایه را افزایش می دهد.

رنگ سایه ابروی دائمی

سایه ابرو دائمی

انتخاب رنگ در سایه ابروی دائمی بسیار مهم است چراکه باعث زیباتر شدن و دادن جلوه ی طبیعی به ابرو خواهد شد. برای انتخاب رنگ مناسب برای ابروهایتان، می بایست به رنگ موهایتان توجه کنید و رنگ ابرو را دو درجه روشن تر از آنها انتخاب کنید. برای انجام این کار، بهتر این است که رنگ قهوه ای بدون قرمزی مورد استفاده قرار بگیرد این رنگ هماهنگی بیشتری با پوست مردم ایران داشته و می تواند با اغلب رنگ موها دارای تناسب باشد. توجه داشته باشید انتخاب رنگ های تیره تر از موهایتان، باعث غیر طبیعی شدن ابروهایتان می شود اما ماندگاری رنگ ابرو را افزایش خواهد داد. توصیه می شود از رنگ های بدون سرب و ارگانیک استفاده کنید. این رنگ ها اگرچه دارای ماندگاری کمتری می باشند اما کاملا بدون ضرر و حساسیت می باشند.

درد انجام تتوی سایه ابرو دائمی

سایه ابرو دائمی

شاید شما هم جزء آندسته از افرادی باشید که نگران درد تتوی سایه ابروی دائمی هستند اما باید بدانید که با وجود دستگاه های مدرن و پیشرفته و نیز استفاده از مواد بی حس کننده، درد انجام سایه ابروی دائمی به حداقل می رسد. همچنین این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که ابرو از جمله قسمت هایی از بدن می باشد که کمترین در را در هنگام انجام تتو، احساس می کند. اما با تمام این توضیحات، در صورتی که برای انجام تتو استرس داشته و یا اینکه آستانه تحمل درد در شما پایین است، توصیه می کنیم نیم ساعت قبل از انجام تتو یک قرص مسکن استفاده کنید.

البته برخی از روش های انجام تتوی ابرو وجود دارند که درد کمتری را برای فرد ایجاد می کند که از جمله این روش ها می توان به میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ اشاره کرد. البته این روش ها ممکن است درد کمتری داشته باشند اما ماندگاری رنگ آنها بسیار پایین بوده و پس از مدتی پاک می شوند. در ضمن توصیه می کنیم برای جلوگیری از افت قند در حین انجام تتوی سایه دائمی ابرو، از خوراکی های شیرین و قندی و آب میوه استفاده کنید.

خدمات آرایشگاه زنانه

چه کسانی نباید تتوی سایه ابروی دائمی را انجام دهند؟

سایه ابرو دائمی

خانم هایی که در دوران قاعدگی بسر می برند

انجام تتوی ابرو را به خانم هایی که در دوران قاعدگی هستند به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم زیرا در این دوران، به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن رخ می دهد میزان رنگ پذیری پوست کاهش یافته و ماندگاری آن نیز بسیار کمتر می شود. در صورت انجام تتوی ابرو در این ایام، رنگ سایه ابرو به قرمز متمایل خواهد شد و زیبایی خود را از دست می دهد. بهتر است از سه روز قبل از شروع پریودی تا سه روز پش از اتمام آن، برای انجام تتوی ابرو اقدام نکنید.

افراد دارای بیماری های خود ایمنی

انجام تتوی ابرو را به افراد دارای بیماری های خود ایمنی پیشنهاد نمی کنیم چراکه سیستم ایمنی بدن در این افراد، بسیار ضعیف بوده و در مواقعی ممکن است حتی سیستم دفاعی بدن آنها متوقف شود.

افراد دارای فشار شدید و خون بیماری های قلبی

استفاده از برخی مواد مانند بی حس کننده ها در افراد دارای فشار خون شدید (بالا یا پایین) بسیار خطرناک می باشد و ممکن است منجر به بروز عوارض جبران ناپذیر شود. همچنین به دلیل مصرف برخی از داروهای خاص در این بیماران، خون آنها رقیق تر بوده و همانند بیماران هموفیلی ممکن است زخم آنها دیرتر بهبود یابد.

افراد دارای بیماری های خاص

انجام سایه ابروی دائمی برای مبتلایان به بیماری های ایدز، هپاتیت، هموفیلی و سایر بیماری های جنسی، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

زنان باردار

انجام سایه ابرو در دوران بارداری مشکل چندانی برای جنین و مادر ندارد اما به علت ایجاد تغییرات هورمونی در این دوران، خون رقیق تر شده و باعث می شود رنگ پذیری پوست کاهش یافته و در نتیجه سایه ابرو کمرنگ خواهد شد همچنین، ماندگاری آن نیز کاهش می یابد.

مدل آرایش صورت عروس

 انجام سایه ابروی دائمی در دوران شیردهی

انجام تتوی سایه ابرو، در ماه های نحست شیردهی، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در این دوران نیز همانند دوران قاعدگی و بارداری، خون رقیق تر شده و سایه به صورت کمرنگ یا محو با ماندگاری پایین می باشد.

افراد دارای مشکلات پوستی

در صورت وجود زخم های پوستی، التهابات، آفتاب سوختگی، عفونت های باکتریایی و یا انجام لبفتینگ پوست و تزریق بوتاکس،می بایست مدت زمانی را صبر کنید تا این مشکلات پوستی بهبود یافته سپس برای انجام سایه ابرو اقدام کنید.

افراد دارای تبخال

افرادی که تب خال دارند بهتر است برای انجام سایه ابرو، تا بهبودی کامل صبر کنند. در صورتی که به طور پیاپی دچار تبخال می شوید پیشنهاد می کنیم از سه روز قبل از انجام سایه ابروی دائمی تا چهار روز پس از انجام آن، قرص ضد تبخال آسیکلوویر مصرف نمایید.

مراقبت و استحمام قبل از سایه ابرو دائمی

سایه ابرو دائمی

– قبل از انجام سایه ابروی دائمی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جهت آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست بپرهیزید.

– چند ساعت قبل از انجام تتوی سایه ابروی دائمی، از مصرف مشتقات کافئینی مانند قهوه، نسکافه، چای و … خودداری کنید.

– از داروهایی که منجر به تحریک پوست می شوند استفاده نکنید.

– قبل از انجام تتوی ابرو، از لایه برداری قوی پوست و انجام میکرودرم خودداری نمایید. بهتر است از اسکراپ و استحمام برای رفع چربی پوست استفاده کنید.

– در صورتی که دچار حساسیت هستید قبل از اینکه سایه ابروی دائمی را انجام دهید بهتر است از قرص های ضد حساسیت مانند ستیریزین استفاده نمایید.

روش‌های پاک کردن سایه ابرو دائمی

پاک کردن سایه ابرو دائمی

۱- لیزر

یکی از روش های پاک کردن سایه ابروی دائمی، لیزر است. میزان اثرگذاری لیزر در پاک کردن سایه ابروی دائمی، به رنگ های استفاده شده برای ابروس شما بستگی دارد. مثلا رنگ های امروزی بسیار راحت تر از رنگ های قدیمی پاک می شوند. همچنین بعضی از رنگ های استفاده شده برای تتوی ابرو، با انجام چند جلسه لیزر، کاملا از بین می روند اما برخی دیگر ممکن است اکسید شده و تیره تر هم شوند. در اینصورت است که باید به جای استفاده از لیزر، سایر روش های پاک کردن سایه ابرو را متحان کنید.

۲- گلایکولیک اسید

این روش را می توان یک روش خانگی پاک کردن تتوی ابرو محسوب کرد که بدون نیاز به پزشک و با تهیه قرص و محلول گلایکولیک اسید، قابل انجام می باشد. در واقع، گلایکولیک اسید یک نوع لایه بردار پوست است که با دارا بودن فرمول اسیدی، می تواند سلول های مرده سطح پوست را حذف نموده و سلول های جدید و بدون رنگ را جایگزین نماید. در این روش به مهارت و دقت کافی جهت استفاده از گلایکولیک اسید نیاز است همچنین برای انجام این روش، نیازمند زمان و صبر و حوصله بیشتری می باشید و نیز قبل از انجام عملیات پاک کردن تتوی ابرو، از عدم حساسیت این ماده برای پوست خود، اطمینان حاصل کنید.

۳- آب نمک

یکی از مطمئن ترین و در دسترس ترین روش های پاک کردن سایه ابروی دائمی، استفاده از سالین یا آب نمک است که می بایست توسط افراد دارای مهارت صورت بگیرد. در این روش، تکنیسین پاک کردن تتو، مقدار لازم از آب نمک یا سالین را به ابرو تزریق می کند که ظرف مدت ۴ تا ۶ هفته نتیجه بخش خواهد بود. پاک کردن سایه ابرو به این شیوه، نسبت به سایر روش ها، دارای درد کمتر و تاثیر بیشتری می باشد.

۴- کرم های پاک کننده

بتازگی برخی از کرم ها با خاصیت پاک کردن تتو و سایه ابروهای دائمی، وارد بازار شده اند که با تاثیر بر روی انواع تتوها، باعث پاک شده آنها می شود. این کرم ها را با فاصله زمانی یک ماه برای پاک کردن سایه ابروها استفاده می کنند که از شناخته شده ترین انواع این کرم ها می توان موارد زیر را نام برد :

Rejuvi Cream-

Profade-

Wrecking Balm-

Tattoo Off-

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

یکی از دیگر روش های پاک کردن سایه ابروی دائمی، عمل های جراحی می باشند که می بایست جهت کسب اطلاعات لازم برای انجام این روش به پزشک مراجعه نمایید.

تفاوت هاشور با سایه ابرو

در روش هاشور ابرو با کشیدن خطوطی همچون تارهای مو و به دلیل خطای دید، ابروها را پر پشت تر و به فرمی زیباتر تبدیل می کنند. هاشور برای افرادی که ابروهای کم پشتی دارند بسیار مناسب است چرا که باعث پر نشان داده شدن ابروهای آن ها می شود. همچنین انتخاب طرح ابرو بر عهده ی خود فرد است و با این روش می توان ابرو را به هر فرم و طرحی درآورد.

معایب هاشور ابرو

هاشور ابرو

هاشور ممکن است عوارضی نیز در پی داشته باشد. درد هنگام کشیدن هاشور یا بروز عفونت در آن محل و همچنین التهاب و تورم از سایر عوارض هاشو ابرو است. در برخی موارد نیز در صورتی که اصول بهداشتی رعایت نشود، ممکن است باعث ابتلای فرد به ایدز، هپاتیت و … شود.

هاشور یا سایه ابرو دائمی؟

هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند. برخی معتقدند که هاشور باعث تیره و مصنوعی شدن پوست صورت می شود.

سایه ابرو دائمی شباهت بیشتر با تاتو ابرو دارد، بطوری که تمام سطح ابرو سایه زده می شود.

دوام و ماندگاری هاشور ابرو نسبت به سایه بیشتر است. هنگام استحمام و شنا در استخر از بین نمی رود و طرحش خراب نمی شود.

تفاوت سایه و تاتو ابرو

تاتو ابرو

هرچند سایه ابرو دائمی و تاتو بسیار شبیه به هم هستند اما تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند.

برای مثال تاتو ابرو بسیار پررنگ و غلیط است اما سایه ابرو رنگی ملایم و طبیعی تر دارد.

ماندگاری سایه ابرو دائمی نسبت به تاتو کمتر است و پاک کردن و تغییر آن نیز راحت تر انجام می گیرد. چرا که تاتو در لایه ی عمیق تر پوست زده می شود.

ویدیوی آموزشی سایه ابرو دائمی

در این ویدیو نحوه انجام سایه ابرو در خانه به تصویر کشیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه