هاشور ابرو

عموما بر این گمان هستند که هاشور ابرو فرقی با تاتو نداشته و همان تاتو ایمن یا میکروپیگمنتیشن می باشد، در صورتی که هاشور یکی از روش های اجرای طراحی دائم صورت است. تاتو ایمن با روش ها و تکنیک های متفاوتی ایجاد می شوند که از جمله این تکنیک ها سایه ابرو دائمی ، تکنیک نقطه ای، ماژیکی کردن ابرو و یا انواع تکنیک های هاشور ابرو می باشد. بین تکنیک های تاتو، هاشور ابرو بیشترین طرفدار را دارد چون در این نوع تکنیک شکل هر تار مو رسم می شود و با ایجاد خطای دیدی که برای مخاطب ایجاد می شود قسمت های خالی ابرو فرد پرتر به نظر می آید. در صورتی که در روش های متداول تاتو پوینتی یا نقطه ای با پر کردن قسمتی از پوست زیر ابرو با نقطه های کوچک ابرو را پرتر نمایش می دهند.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

در چند سال گذشته زنانی که ابروهای کم پشتی داشتند به سمت تاتو کشیده می شدند، که امروزه پدید آمدن روش میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابرو نیمه دائم، حتی دختران جوان نیز برای پرتر کردن ابروهای خود از روش هاشور ابرو دائم استفاده می کنند. هرچند این روش هم عوارض و معایبی دارد.

مزایای هاشور ابرو

 • زمان مداد کشیدن و سایه زدن ابرو کمتر می شود
 • طراحی ابرو با توجه به خواسته خود و متناسب و چهره انجام می شود که چشم ها را نیز درشت تر نمایان می کند.
 • بهترین جایگزین برای ابروهای طبیعی می باشد
 • بعضی از افراد هستند که دچار بیماری آلوپسی هستند که باعث ریزش موهای ابرو مثل مو های ابرو ها می شود، که هاشور ابرو می تواند رنگ و شکل زیبایی را به ابرو ببخشد.

هاشور ابرو

عوارض هاشور ابرو

 • یکی از معایبی که هاشور ابرو دارد دردی می باشد که به ناحیه پیشانی متحمل می شود. قسمت ابرو ها از پوستی نازک و ظریف برخوردار است
 • تغییر مد
 • عفونت و حساسیت در اثر ضد عفونی نکردن دستگاه های مورد استفاده برای هاشور زدن
 • تورم، خارش، سوزش، درد در صورتی که اصول بهداشتی ابرو رعایت نشود فرد مبتلا به این بیماری ها می شود. بیماری همچون ایدز، هپاتیت، بیماری های عفونی
 • تورم، ایجات ضایعاتی رجسته در ناحیه ابرو که خارش و سوزش به همراه دارد

هاشور ابرو سه بعدی چگونه انجام می شود؟

این روش یکی از روش های تاتو ابرو می باشد که  این کار به روش سه انجام می شود ، که هم خطوطی که رسم می شود شبیه به ابروی طبیعی باشد و هم اینکه خطای دید را برجسته تر نمایش دهد. برای این کار باید تکنیک های رسم هاشور را به دقت انجام داد مثل تغییر رنگ، نوع هاشور  که در هاشور های سه بعدی متد استفاده شده متد فیبروز است.

در روش اول از رنگ های تیره و روشن استفاده می کنند، به صورتی که بالا و پایین ابرو را با رنگ روشنتر و بین ابروها را با رنگ تیره تر کار می کنند و به این شکل خطای دید ایجاد شده باعث می شود که ابرو طبیعی تر و سه بعدی به نظر برسد. در تکنینک های نوع زدن هاشور ابرو سه بعدی روش های متفاوتی وجود دارد که آرایشگر می تواند آنها را امتحان کند. در این روش نیز تارهای طبیعی به گونه ای رسم می شوند که علاوه بر برجسته تر نشان دادن طبیعی تر نیز باشد، این روش در چند حالت مدل تیغ ماهی، کلاسیک، آسیایی و رو به بالا انجام می شود.

هاشور ابرو با میکروبلیدینگ چیست؟

هاشور ابرو میکروبلیدینگ به شکل دستی و با قلم میکروبلیدینگ عملیات تاتو انجام می شود، که در این روش ماندگاری کمتری نسبت به میکروپیگمنتیشن وجود دارد چون که رنگ در عمق و میزان کمتری وارد پوست می شود .

هاشور ابرو تا چه مدت می ماند؟

این روش با توجه به میزان ماندگاری و میزان رنگی که به پوست وارد می شود دوام دارد. نمی توان زمان دقیقی را برای ماندگاری هاشور ابرو در نظر گرفت چون هاشور ابرو در روش میکروپیگمنتیشن بین ۶ ماه تا ۳ سال و در روش میکروبلیدینگ تا ۱ سال ماندگاری دارد. ماندگاری هاشور ابرو در افرادی که پوست چربی دارند کمتر است. اگر هاشور با رنگ تیره تری زده شود ماندگاری بیشتری دارد بطور کلی می توان گفت روش میکروپیگمنتیشن دارای ماندگاری بیشتری نسبت به روش های دیگر می باشد.

هاشور ابرو

آیا هاشور ابرو در بارداری امکان پذیر است؟

انجام این کار در دو دوره پریودی و بارداری توصیه نمی شود. اولین دلیلی که می توان به آن اشاره کرد هورمون های موجود در بدن می باشد که بدن در طول این مدت تغییرات بسیار زیادی بر روی آنها اعمال می شوند و از جهتی دیگر نیز پوست شما دارای تغییراتی می شود که رنگ پذیری در آن بسیار کاهش می باید به همین دلیل شما نتیجه ای را که می خواهید نمی گیرید. دومین دلیلی که برای هاشور نکردن در این دوران وجود دارد وجود مواد مضر در رنگ های مورد استفاده است که ممکن است منجر به  حساسیت هاشور ابرو شود و خطر هم شما را تهدید کند هم جنین درون شکمتان را، به همین دلیل توصیه می شود در دوران بارداری کلیه اقدامات زیبایی را کنار گذشته و آنها را به دوران پس از بارداری و شیردهی موکول کنید.

آیا هاشور ابرو درد دارد؟

درد این روش نسبت به دیگر روش های تاتو  بسیار کم تر است که درد آن را می توان با مواد بی حسی کم کرد. افرادی که توانایی تحمل دردرا دارند می توانند نیم ساعت قبل از انجام فیبروز ابرو، قرص های آرام بخش و یا ژلوفن را استفاده کنند و حتما قبل از انجام تاتو یک نوشیدنی شیرین و یا شکلات میل کنند.

مراقبت های قبل و بعد از انجام هاشور ابرو

 • اجتناب از نوشیدن چایی، قهوه و یا مشتقاتی که دارای کافئین هستند
 • قبل از انجام این کار فعالیت هایی همچون لایه برداری، میکرودرم را انجام ندهید
 • استفاده نکردن از داروهایی که موجب تحریک پوستی می شوند.
 • در صورت حساسیت به هاشور از قرص های ضد حساسیت استفاده کنید.
 • از سه روز قبل انجام هاشور در معرض اشعه UV نباشید.

چگونه از هاشور ابرو مراقبت کنیم؟

 • تا ۳ روز از شستن ناحیه تاتو شده پرهیز کنید
 • استفاده از پماد چشمی ویتامین آ به مدت یک هفته به طور سه بار در طول روز به ناحیه ابرو
 • به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی یک بار در روز به ابرو های خود بزنی.
 • از کندن پوسته های ایجاد شده بر روی ابرو ها بپرهیزید
 • رفتن به سونا و استخر برای یک هفته ممنوع است
 • تا زمانیکه زخم هاشور ابروی شما کاملا خوب نشده است از نور خورشید به صورت مستقیم دور باشید
 • در صورتی که پوست چربی دارید میزان استفاده از پماد چشمی ویتامین آ را کمتر کنید
 • برای شستن ابرو ها پس از سه روز از شامپو بچه و آب سرد استفاده کنید و هیچ گاه حوله بر روی ابرو ها نکشید
 • زمانی که پوسته های ایجاد شده بر روی زخم هاشور خود به خود از بین بروند یعنی زخم شما نیز خوب شده است

هاشور ابرو

آیا هاشور ابرو عوارض دارد؟

در صورتی که فردی ناشی و بی تجربه  کار شما را انجام دهد ممکن است گوشت اضافی و یا به جای ماندن زخم در ناحیه ابرو به وجود آید و یا عفونت و حساسیت در فرد ایجاد شود در اکثر مواقع نیز فرد را مبتلا به بیماری های بدتر می کند و بیماری هایی از جمله هپاتیت، ایدز و یا بیماری های عفونی.

آیا هاشور ابرو مشکلی برای نماز خواندن ایجاد می کند؟

خیر هیچ مشکلی برای نماز خواندن به وجود نمی آورد چون رنگ به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده ولی از نظر شرعی اگر برای زیبایی و زینت هاشور انجام شده باشد باید از دید نامحرم به دور باشد.

قیمت هاشور ابرو

هاشور ابرو یکی از سخت ترین و پیچیده ترین هنرهای آرایش دائم محسوب می شود که انجام آن احتیاج به تجربه و تخصص بسیار بالا دارد. در مراکز مختلف قیمت هاشو ابرو نیز متفاوت است، چون هر سالنی با توجه به تجهیزات و نوع وسایلی که استفاده می کند قیمت متفاوتی را به مشتری می دهد یعنی مقدار ثابتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه