کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم برای برخی از دخترها و خانم ها همیشه کار پر چالشی به حساب می آید. به دلیل موقعیت قرار گیری پلک ها و مشکلاتی که در هنگام کشیدن خط چشم به وجود می آید، در اکثر مواقع خط چشم کشیده شده با چیزی که انتظار داریم فاصله زیادی دارد. اما از طرفی در آرایش صورت اگر مژه ها را در نظر نگیریم، هیچ چیز به اندازه خط چشم نمی تواند زیبایی چشم ها را بیشتر نمایان کند. اگر خط چشم به خوبی کشیده شده باشد حتی می تواند مشکلات و عیب های این ناحیه را به خوبی پنهان کند.

به همین خاطر است که زمانی که به آرایشگاه های زنانه مراجعه می کنید مدل های مختلفی برای کشیدن خط چشم به شما پیشنهاد می شود که می تواند هر کدام از آن ها را انتخاب کنید. اگر آرایشگاهی که به آن مراجعه کرده اید از نیروهای ماهری استفاده کند، به احتمال زیاد خود آرایشگر بهترین مدل خط چشم را با توجه به فرم چشمهایتان پیشنهاد می کند. اما در این مطلب قصد داریم با نحوه کشیدن خط چشم آشنا شده و در ادامه به بررسی انواع خط چشم بپردازیم.

نحوه کشیدن خط چشم

کشیدن هر نوع از مدل های خط چشم؛ شیوه خاص خود را دارد که می توان برای بهتر شدن از آن استفاده کرد. اما برای کشیدن خط چشم برخی از اصول همیشه ثابت هستند و باید به آن ها توجه کرد. برای این که خط چشم خود را به زیبایی بکشید و طرحی که در نظر دارید به بهترین شکل روی پلک های تان طراحی شود، ابتدا بهتر مدل چشم های خود را به خوبی شناسایی کنید. در ادامه مدل های مختلف خط چشم با توجه به نوع فرم چشم ها معرفی شده است. در گام بعدی باید صورت خود را شسته و محل پلک های تان را تمیز کنید.

البته به هیچ عنوان این کار با سفتی و فشار بیش از اندازه انجام ندهید چرا که بدون شک باعث کنده شدن مژه های تان خواهد شد. در نهایت برای کشیدن چشم با استفاده از دست تخصصی خود از گوشه داخلی، خط چشم خود را شروع کرده و بسته به مدلی که در نظر دارید خط را ادامه دهید. اگر مدلی انتخاب کرده اید که ضخامت بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارد، ابتدا خطوط محیطی خط چشم را رسم کرده و سپس برای پر کردن داخل خطوط اقدام کنید. به هر حال کشیدن مدل های متنوع خط چشم نیاز به مهارت های مختلفی دارد که با یک بار امتحان کردن به دست نمی آید. اگر مدل خاصی در نظر دارید می توانید با چند بار تلاش کردن آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

در هنگام کشیدن خط چشم باید دقت کنید که پهن شدن خط چشم آسیبی به سایه چشم ها وارد نکند. گاها دیده می شود که خط چشم و سایه بالای آن به شکل بسیار زشتی با هم ترکیب شده اند. این موضوع نه تنها جذابیتی به دنبال ندارد بلکه می تواند زیبایی طبیعی چشم ها را نیز زیر سوال ببرد.

به این موضوع هم توجه داشته باشید که بیشتر مدل های خط چشم توجه ویژه ای به پلک بالایی دارند اما این موضوع نباید باعث بی توجه به خط چشم پلک پایینی شود. حتما اگر از خطوط چشم ضخیم برای پلک بالایی خود استفاده می کنید، یک خط چشم معمولی ولی باریک تر را نیز برای پلک پایینی خود در نظر بگیرید. ساده بودن پلک پایینی اگر به دلیل مدل خاصی ایجاد نشده باشد، معمولا باعث کم شدن جذابیت کلی آرایش به خصوص در قسمت چشم ها خواهد شد.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

انواع خط چشم

همان طور که می دانید اصلی ترین عامل در شکل گیری مدل های مختلف خط چشم، تفاوت در شکل ظاهری چشم ها می باشد. مطمئنا هر چشم با هر مدلی که داشته باشد، با یک خط چشم خاص می تواند زیبایی بیشتری به خود بگیرد. به همین دلیل است که هر سال مدل های جدیدتری برای چشم های مختلف طراحی می شود که برخی از افراد علاقه دارند با یادگیری این مدل ها، زیبایی چشمان خود را بیشتر از قبل کنند. اما همان طور که گفته شد باید به صورت دقیق مدل چشم های خود را بدانید و با توجه به آن، مدل خط چشم را تعیین کنید. به دلیل تفاوت های گفته شده در بین شکل های ظاهری چشم ها، در ادامه بر اساس مدل هر چشم، نحوه کشیدن خط چشم را توضیح می دهیم.

کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم برای چشم های توی گود رفته

برای این مدل از چشم ها، بهترین نوع از مدل های خط چشم مدل هایی هستند که خطوط بسیار باریکی دارند. اگر به هر نحوی از خط های کلفت و ضخیم برای چشم های توی گود رفته استفاده شود، چشم ها بیش از چیزی که معلوم است فرو رفته نشان داده خواهند شد. هم چنین بهتر است خط چشم را از میانه پلک آغاز کرده و به میزان بیشتری آن را امتداد دهید تا چشم ها بتوانند بهتر خود را نمایان کنند.

بیشتر بخوانید: مدل آرایش صورت عروس

خط چشم برای چشم های گرد

چشم های بسیار گرد را می توان با مدل های خط چشم کشیده، بسیار زیباتر نمایش داد. برای این کار بهتر است در هنگام کشیدن خط چشم ابتدا از خطوط نازک استفاده کنید و به تدریج ضخامت خط چشم را بیشتر کنید. این موضوع ساده می تواند چشم ها را کشیده تر نشان داده و زیبایی آن ها را دو چندان کند.

خط چشم برای چشم های بیرون زده

اولین کار برای زیباتر شدن این چشم ها این است که ابتدا با شیوه ای سعی کنید چشم ها را فرو رفته تر نشان دهید. برای این موضوع نیز می توانید از سایه های رنگ پوست استفاده کرده و بالای پلک را به خوبی سایه بزنید. حالا چشم آماده خواهد بود که مدل خط چشم مد نظر خود را روی آن طراحی کنید. معمولا برای چشم های برجسته و از حدقه بیرون زده، مدل های کوتاه دم و پر رنگ زیبایی بیشتری دارند.

خط چشم برای چشم های با پلک پف دار

در برخی از صورت ها، پلک بالایی مقداری بیشتر از پلک پایینی برجستگی و پف دارد. این موضوع به صورتی است که گاها باعث می شود چشم ها کوچک تر از چیزی که هستند نشان داده شوند. به همین دلیل برای این مدل از چشم ها نیز بهترین راه استفاده از سایه های تیره برای مخفی کردن پف چشم هاست. بعد از آن که پف بالایی چشم بر طرف شد می توان بیشتر مدل های خط چشم را به خوبی روی آن طراحی کرد.

بیشتر بخوانید: سایه ابرو دائمی

خط چشم برای چشم های تک پلکی

این مدل از چشم ها که معمولا در خانم های اهل آسیای شرقی بیشتر دیده می شود، به صورتی هستند که انگار پلک بالایی برای چشم وجود ندارد. برای کشیدن خط چشم در این مدل از چشم ها باید از خط چشم های پهن تر استفاده کرد. خط چشم های پهن می توانند مشکلات ناشی از کوچک یا کوتاه بودن پلک را بر طرف کرده و تعادل مناسبی در اندازه چشم ها و پلک ها ایجاد کنند.

مدل خط چشم برای چشم های بادامی

کشیدن خط چشم

این مدل از چشم ها به خودی خود زیبایی فراوانی دارند و برای آرایش کردن آن ها دردسرهای کمی وجود دارد. اما در بیشتر کشورهای دنیا برای زیباتر شدن چشم های بادامی، از مدل خط چشم های کشیده و بالدار استفاده می شود. خطوط منحنی کشیده شده و پیچ و تاب خورده در این مدل چشم ها می توانند بهترین انتخاب ممکن باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه