اپیلاسیون کل بدن

اپیلاسیون کل بدن به یکی از ضروریات تبدیل شده است. رعایت بهداشت و زیبایی برای افراد جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و از بین بردن موهای زائد علاوه بر زیبایی ظاهری باعث حفظ بهداشت فردی نیز می شود. اپیلاسیون هم در خانه و هم در سالن های زیبایی قابل انجام است و روش ها و ابزار متنوع و گوناگونی برای این کار وجود دارد.

موهای زائد همیشه در مکان های مختلفی از بدن رشد می کنند که در بیشتر مواقع باعث از بین بردن زیبایی کلی بدن می شوند. از این رو از گذشته تا امروز روش های بسیار متنوعی برای از بین بردن این موهای زائد ابداع شده است. روش هایی که بسیاری از آن ها سنتی بوده و یا با استفاده از روش های گیاهی انجام می گرفتند. به صورت کلی اپیلاسیون کل بدن را می توان فرآیند حذف موهای زائد از مکان های مستعد رشد آن ها دانست. حذفی که بیشتر به کنده شدن این موها اشاره دارد و نه شیو کردن آن ها! البته همان طور که می دانید، حذف و از بین بردن این موها لزوما به معنای از بین رفتن همیشگی آن ها نیست و پس از یک مدت مشخص دوباره شاهد رشد آن ها خواهیم بود.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

روش های مختلف اپیلاسیون کل بدن نیز در ماندگاری و زمان مجدد رشد موهای زائد با هم تفاوت های آشکاری دارند. در این مطلب قصد داریم دید بهترین نسبت به اپیلاسیون به شما عزیزان بدهیم. دید بازتر و دقیق تری که می تواند در تمام زمینه های مربوط به اپیلاسیون به شما قدرت تحلیل و انتخاب دقیق تری بدهد. در ابتدا مزیت های اصلی اپیلاسیون نسبت به سایر روش های از بین بردن موهای زائد را با هم بررسی خواهیم کرد.

مزایای اپیلاسیون کل بدن

اپیلاسیون کل بدن با لیزر

اولین مزیتی که در مورد اپیلاسیون به شیوه های مختلف به ذهن می رسد، این است که اپیلاسیون به صورت طبیعی رشد موهای زائد را به تاخیر می اندازد. دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است. در تمامی روش های اپیلاسیون موهای زائد به صورت کامل از ریشه جدا می شوند، به همین علت فرآیند رشد مجدد آن ها حتی هفته ها به تاخیر می افتد. در حالی که در شیوه های دیگر مانند استفاده از تیغ برای رهایی از موهای زائد، خیلی زود دوباره این موها رشد خواهند کرد. این موضوع دلیل اصلی استفاده از اپیلاسیون در بیشتر مردم جهان است.

مزیت دیگری که برای اپیلاسیون به اثبات رسیده است، کاهش تراکم و ضخامت موهای زائد پس از انجام اپیلاسیون می باشد. شما زمانی که چندین بار به صورت متوالی و در بازه های زمانی مشخص اقدام به انجام عمل اپیلاسیون نمایید، پس از مدتی موهای زائدی که در آن قسمت ها رشد می کنند؛ بسیار کم تر شده و از طرفی دیگر ضخامت بسیار کمتری نسبت به قبل خواهند داشت.

طرح کاشت ناخن

در برخی از روش های مرسوم اپیلاسیون، پوست پس از انجام این کار برای مدتی شادابی بسیار بالایی دارد. به عبارت دیگر با انجام این کار روزنه های پوستی بیشتری فعال شده و پوست در نواحی اپیلاسیون شده شادابی و طراوت بیشتری را در خود احساس می کند. استفاده از موم و واکسینگ یکی از این روش هاست.

از دیگر مزیت هایی که می توان برای اپیلاسیون به آن اشاره کرد، خطر کمتری است که این روش نسبت به روش های سنتی دارد. در سایر روش های همیشه احتمال بریدگی و یا ایجاد زخم های سطحی وجود دارد و بدتر از آن اگر از دستگاه ها و وسایل آلوده استفاده شود، خطر ابتلا به بیماری های خونی نیز بالاتر می رود. اما در اپیلاسیون به هیچ عنوان این خطرات شخص را تهدید نخواهد کرد مگر آن که حداقل نکات پیش گیرانه در این زمینه مانند استفاد کردن از وسایل استریل شده و تمیز؛ رعایت نشود.

انواع و روش های اپیلاسیون

اپیلاسیون زیر بغل

روش های زیادی در دنیا برای انجام اپیلاسیون ابداع شده است. روش هایی که هر کدام نسبت به دیگری مزیت های ملموسی دارند. البته نکته بسیار جالب این است که، این روش ها مرتبا در حال افزایش می باشند و روز به روز به کیفیت این کار نیز اضافه می گردد. این که از کدام روش اپیلاسیون برای خودتان استفاده نمایید یک موضوع کاملا شخصی است. برای این کار باید تفاوت های دقیق بین روش های مرسوم این کار را مطالعه کرده باشید تا بتوانید انتخاب بهتری برای سلامتی و زیبایی خود داشته باشید. به صورت کلی روش های مرسوم اپیلاسیون را می توان به شرح زیر بیان نمود:

اپیلاسیون با استفاده از موم

یکی از مرسوم ترین روش هایی است که در سطح دنیا به کمک آن عمل اپیلاسیون انجام می شود. در این روش از موم به صورت های مختلف مانند موم سرد و گرم استفاده می شود که ماندگاری به نسبت خوبی داشته و شادابی پوست را نیز تا حد مطلوبی حفظ می کند. اگر بین موم سرد و گرم دچار تردید هستید، باید بگوییم که موم گرم برتری های بیشتری داشته و توصیه افراد متخصص در این زمینه همیشه موم گرم بوده است.

اپیلاسیون به کمک بند انداختن

یکی از روش های قدیمی این کار است که در ابتدا بیشتر برای صورت انجام می گرفت. به طور کلی این روش یکی از روش هایی است که درد بیشتری داشته و زمان بالاتری نیاز دارد. برخی از افراد به بند انداختن به سرعت واکنش نشان داده و خیلی زود به جوش های پوستی مبتلا می شوند. تجربه نشان می دهد که این جوش ها و التهاب ها خیلی سریع بر طرف خواهند شد.

اپیلاسیون کل بدن به کمک لیزر

اپیلاسیون

در این روش نیز از دستگاه های لیزری تخصصی استفاه شده و موهای زائد را از بین می برند. از مزیت های این روش می توان به سرعت زیاد و درد بسیار کم آن اشاره کرد ولی باید به این موضوع توجه داشت که اپیلاسیون به کمک لیزر در تمامی نقاط بدن قابل استفاده نیست. به علاوه آن که برای برخی از افراد مانند زنان باردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بهترین آرایشگاه عروس

اپیلاسیون با استفاده از تکنولوژی الکترولیز

یکی از روش هایی است که ماندگارترین حالت از بین بردن موهای زائد را به وجود می آورد. روشی که به شدت زمان بر بوده و به کمک دستگاه های الکترولیز تقریبا ریشه های موهای زائد دچار شوک شده و برای همیشه از بین می روند. حتی اگر امکان رویش مجدد موها در مکان های الکترولیز شده فراهم شود، رشد آن ها بسیار کم تر و زمان بر تر از گذشته خواهد بود. قبل از الکترولیز موهای زائد باید حتما با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید و از عدم حساسیت ها و آلرژی های خود در این زمینه مطمئن شوید.

اپیلاسیون صورت

اپیلاسیون صورت

یکی از مکان هایی است که معمولا خانم ها برای اپیلاسیون به آن اهمیت زیادی می دهند. نکته ای که در مورد اپیلاسیون صورت وجود دارد این است که، در این قسمت باید فرد به اندازه کافی مهارت داشته باشد. چرا که هرگونه اشتباه می تواند جای زخم های ماندگاری بر روی صورت فرد ایجاد کند که به هیچ عنوان خوشایند نیست. در اپیلاسیون صورت بیشتر از چسب ها و موم استفاده می شود. نواحی مختلفی مثل سبیل ها، پایه ریش، روی بینی و وسط ابروها در اپیلاسیون صورت در اولویت می باشند. بند انداختن نیز هنوز یکی از روش هایی است که برای این کار استفاده می شود. اگر قرار است بند انداختن را برای اپیلاسیون صورت خود انتخاب کنید، حتما توجه داشته باشید که برای این کار از نخ های کاملا استریل شده استفاده کرده و متخصص ترین افراد در این زمینه را انتخاب کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اپیلاسیون صورت با استفاده از هر روش موجود، حتما با سرخی و سوزش موقت پوست همراه خواهد بود.

اپیلاسیون پاها

اپیلاسیون کل بدن

پاها نیز یکی دیگر از اندام هایی هستند که برای اپیلاسیون بسیار مورد توجه می باشند. برخی از افراد انجام اپیلاسیون را در نواحی پاها، خودشان بر عهده می گیرند. به هر حال اپیلاسیون نیز یکی مهارت و حرفه است و هیچ کس در ابتدا در این زمینه متخصص نبوده است. اما اگر این توانایی را در خود نمی بینید بهتر است فرد دیگری را برای این کار انتخاب کنید. معمولا افرادی که برای اپیلاسیون پا به صورت شخصی اقدام می کنند، از وسایل تخصصی این کار مانند اپیلاتورها کمک می گیرند که البته خطر و ریسک کم تری نیز به همراه دارند. پاها در بین قسمت هایی قرار می گیرند که می توان برای اپیلاسیون آن ها از روش هایی مانند لیزرینگ نیز استفاده کرد. البته باز هم تاکید می کنیم که لیزر موهای زائد فقط در برخی از قسمت های بدن و در نواحی دارای موهای زائد قهوه ای رنگ قابل استفاده می باشد.

اپیلاسیون زیر بغل

اپیلاسیون زیر بغل

موهای زائد زیر بغل جزء موهای زائدی هستند که به هیچ عنوان هیچ شخصی نمی تواند با آن ها کنار بیاید. هم چنین به صورت علمی نیز ثابت شده است که موهای زائد زیر بغل؛ تاثیر بسیار زیادی در بوی نامطبوع این ناحیه دارند. به همین خاطر حذف موهای زائد زیر بغل برای بیشتر افراد همیشه در اولویت بوده است. نکته ظریفی که در مورد اپیلاسیون زیر بغل وجود دارد این است که برخی از پزشکان معتقد هستند که اپیلاسیون به صورت موم یا واکسینگ در این ناحیه می تواند غدد لنفاوی فرد را تحریک نماید. البته این موضوع هیچ ارتباطی به ایجاد سرطان سینه نخواهد داشت و اخبار ناشی از این موضوع صحت ندارند. اما به هر حال به دلیل تحریک غدد لنفاوی بهتر است شیوه های دیگری را برای این قسمت انتخاب نمایید که ریسک کمتری را به همراه دارند.

اپیلاسیون ناحیه تناسلی

اپیلاسیون ناحیه تناسلی علاوه بر مسائل زیبایی برای رعایت بهداشت فردی نیز انجام می گیرد. از بین بردن موهای زائد را می توان هم در سالن های زیبایی و هم در خانه انجام داد. پیش از انجام اپیلاسیون این ناحیه، باید حدود دو هفته صبر کنید تا موها کمی رشد کنند. پیش از انجام اپیلاسیون، نواحی مورد نظر را بشویید و در صورت امکان با استفاده از لایه برداری، سلول های مرده ی پوست را پاکسازی کنید. پس از انجام اپیلاسیون، پوست ناحیه مورد نظر را مرطوب کنید تا از حساسیت آن کم شود. همچنین برای جلوگیری از زخم و التهاب پوست، از پوشیدن لباس های تنگ بعد از انجام اپیلاسیون بپرهیزید.

نکات بهداشتی برای اپیلاسیون کل بدن

اپیلاسیون کل بدن نیز به صورت مستقیم با اندام مختلف بدن در ارتباط است. به همین جهت باید در این باره نیز همیشه نکات بهداشتی خاصی را در نظر داشته باشید. جدی نگرفتن همین نکات بهداشتی بسیار ساده می تواند در طولانی مدت خسارات شدید به سلامتی افراد وارد کند.

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

  • سعی کنید قبل از انجام عمل اپیلاسیون استحمام کنید. این کار باعث می شود که پوست شما آمادگی کافی برای این کار را داشته باشد. به علاوه آن که اگر آلودگی های خاصی بر روی پوست وجود دارد، با حمام کردن به صورت کامل از بین می رود.
  • اگر به صورت شخصی اپیلاسیون می کنید، سعی کنید که وسایل کارتان را به صورت مرتب با الکل و سایر مواد ضد عفونی کننده پاک نگه دارید. اگر برای این کار به جای خاصی مراجعه می کنید، دقت کنید که از نظر بهداشتی به تمام نکات توجه کافی را داشته باشند.
  • مواد مورد نیاز برای اپیلاسیون مانند موم ها را، از مکان های معتبر تهیه کنید و هر چند وقت یک بار سلامت این مواد را مورد بررسی قرار دهید.
  • همان طور که اشاره شد؛ برای استفاده از نخ های مخصوص بند انداختن، حتما این نخ ها را به مدت ۳۰ دقیقه استریل نمایید.
  • پس از اپیلاسیون به خصوص در دفعات نخست، به هیچ عنوان روی تحریکات پوستی خود حساس نشوید. همان طور که در مطالب اشاره شد، انجام این کار حتما با درد و سوزش و سرخی پوست همراه است. به علاوه آن که افراد متخصص این کار حتما پس از انجام اپیلاسیون برای شما مواد آرام کننده پوست استفاده خواهند کرد.
  • پس از اپیلاسیون نیز یک دوش کوتاه مدت می تواند شما را آرام تر نماید. دقت کنید که در زمان دوش گرفتن به هیچ عنوان از آب بسیار گرم استفاده نکنید. آب گرم در حالت عادی نیز پوست را به صورت کامل تحریک می کند. بعد از اپیلاسیون این تحریک به بالاترین حد خود خواهد رسید.
  • سعی کنید اگر برای اپیلاسیون قسمت خاصی از بدنتان به بیرون مراجعه می کنید، اگر موهای زائد آن قسمت بسیار بلند شده اند، حتما خودتان کمی آن ها را کوتاه نمایید. موهای بلند در اپیلاسیون دیرتر کنده شده و درد بسیار شدیدترین خواهند داشت. سعی کنید قبل از اپیلاسیون این موها را کوتاه نمایید.

مدل آرایش صورت عروس

  • پس از اپیلاسیون کل بدن بهتر است به مدت حداقل یک روز کامل از شنا کردن در مکان های عمومی مانند استخرها جلوگیری کنید. به دلیل آن که پس از اپیلاسیون منافذ پوستی بیشتر از قبل باز می شوند، در اثر شنا در مکان های آلوده احتمال بیماری های عفونی بالاتر می رود.

اپیلاسیون بهتر است یا اصلاح با تیغ؟

یکی از تفاوت های اپیلاسیون و استفاده از تیغ، دردآور بودن فرایند اپیلاسیون است در حالی که اصلاح با استفاده از تیغ و ژیلت عملا درد ندارد. با این حال باید توجه داشت که اپیلاسیون با موم و لیزر هرچند ممکن است مقداری درد داشته باشد اما درد آن پس از مدتی عادی خواهد شد.

یکی از مزایای اپیلاسیون آن است که استفاده از موم باعث کنده شدن سلول های مرده ی پوست و از بین رفتن آن ها می شود. همچنین باعث لطافت پوست خواهد شد. در حالی که استفاده از تیغ باعث از بین رفتن چربی های روی پوست می شود و آن را خشک می کند.

عقیده ای وجود دارد که اصلاح با تیغ موجب ضخیم تر شدن موها می شود. هرچند این استدلال درست نیست اما اپیلاسیون باعث ضعیف شدن ریشه ی موها می شود و به مرور رشد آن ها را متوقف می کند. این کار با تیغ اتفاق نمی افتد.

استفاده از لیزر برای اپیلاسیون هرچند ممکن است باعث سوختگی جزئی شود اما زود برطرف خواهد شد. همچنین استفاده از موم و وکس باعث التهاب پوست می شود اما این التهاب به سرعت از بین می رود. اصلاح با تیغ ممکن است باعث بروز خراش و زخم روی سطح پوست شود بنابراین روشی نیست که با پوست مهربان باشد.

استفاده از تیغ آسان است و در هر مکانی می توان از آن برای اصلاح موهای زائد استفاده کرد. اما اپیلاسیون با لیزر نیاز به رفتن به سالن های زیبایی و اپیلاسیون دارد.

عوارض اپیلاسیون بدن

بطور معمول اگر فرایند اپیلاسیون کل بدن صحیح و اصولی همرا هبا رعایت نکات بهداشتی انجام گیرد، عوارض و آسیبی در پی نخواهد داشت. اما در غیر این صورت ممکن است باعث بروز بیماری های مختلفی شود. نواحی تناسلی به دلیل حساسیت بالا مستعد ابتلا به بیماری های مختلف پوستی است. از جمله زگیل تناسلی، قارچ و ویروس HIV. همچنین پوست زیر بغل نیز به دلیل تعریق بیشتر، مستعد ابتلا به بیماری های پوستی است. بنابراین بهتر است انجام اپیلاسیون در محیط های بهداشتی و توسط افراد متخصص انجام گیرد.

چرا سالن زیبایی آنتوریوم را برای اپیلاسیون کل بدن انتخاب کنیم؟

سالن زیبایی آنتوریوم با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش از جمله: مو، صورت، ناخن، اپیلاسیون بدن و آرایش عروس، سعی دارد با ارائه بالاترین کیفیت در خدمات، بهترین قیمت و جلب رضایت مشتری، اوج زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

چه نکاتی را قبل و بعد از انجام اپیلاسیون باید رعایت کرد؟

قبل از اپیلاسیون: اندازه موها ۱٫۵ تا ۲ سانتیمتر باشد، برای جلوگیری از حساسیت لباس‌های راحت و سبک پوشیده شود، روز قبل برای رعایت بهداشت دوش گرفته شود. بعد از اپیلاسیون: تا ۲۴ ساعت از آرایش کردن و دوش آب گرم گرفتن خودداری شود. برای جلوگیری از جوش زدن از ضدعفونی کننده‌ها و کمپرس سرد استفاده شود.

چه نواحی بدن را می‌توان اپیلاسیون کرد؟

نواحی که امکان اپیلاسیون دارند: پاها(ساق پا، ران پا)، دست‌ها و بازوها، بالاتنه(شکم، سینه و کمر)، صورت، زیر بغل، ناحیه تناسلی و باسن.

مزایا و معایب اپیلاسیون بدن چیست؟

اپیلاسیون به دلیل اینکه موهای زائد را به صورت کامل از ریشه جدا می‌کند، می‌تواند رشد طبیعی موهای زائد را به تعویق بیاندازد. همچنین اپیلاسیون ضخامت و تعداد موهای زائد را کاهش می‌دهد. اگر این کار رعایت بهداشت و توسط فرد متخصص انجام نشود امکان ابتلا به بیماری‌های پوستی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه