اشتباهات رایج آرایشی کدامند؟ چگونه آن‌ها را رفع کنیم؟

۸ اشتباه آرایشی معمول که ۹۰٪ از خانم‌ها مرتکب می‌شوند و روش برطرف کردن آن‌ها در زیر آمده است:

 

 

۱- کشیدن ناحیه اطراف چشم را برای کشیدن خط چشم دنباله‌دار مناسب

چرا این کار اشتباه است؟ کشیدن چشم در هنگام قرار دادن خط چشم نه تنها می‌تواند پوست حساس و خاصیت ارتجاعی اطراف چشم شما را از بین ببرد بلکه توبی فلیشمن، متخصص زیبایی می‌گوید اگر چشم شما هنگام استفاده از آرایش آرام و بی‌حرکت نباشد‌، احتمالاً خط چشم‌هایی که خواهید کشید به طرز وحشتناکی ناصاف و نامساوی‌ اند. به طور خلاصه، این کار یک بازی باخت-باخت است!

1. کشیدن ناحیه اطراف چشم

رفع سریع: در حالی که ویدئوهای زیادی در دنیای اینترنت زیادی وجود دارد که چگونه باید این کار را خودتان انجام دهید (که معمولاً چندان عملی نیستند مگر اینکه خودتان یک آرایشگر خبره باشید)، کریستی لیو، آرایشگر مشهور، با معرفی برگه‌های یادداشت کوچک برای کمک گرفتن در کشیدن خط چشم، معتقد است شما باید با استفاده از این برگه‌ها، اندازه‌ای مناسب برای خط چشم داشته باشید که برای استفاده هر روزه مناسب باشد. پس شما می‌توانید پوست اطراف چشم خود را سالم نگه دارید و خط چشم غیرمتناسبی هم نکشید.

 

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

سالن زیبایی در سید خندان

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

۲- رسم خطوط روی کل ابرو

چرا این کار اشتباه است؟ کشیدن خطوط سنگین روی کل ابرو می‌تواند ترکیب و محو کردن خطوط را سخت‌تر کند، این بدان معناست که به احتمال زیاد شما باید با شکلی غیر طبیعی و ابروهای کارتونی که به هیچ وجه با موهای شما مطابقت ندارند آرایش خود را تمام کنید.

رفع سریع: وقتی نوبت به ابروها می‌رسد، لیو می‌گوید که هرچه کمتر بهتر. با رنگی شروع کنید که همرنگ یا یک درجه روشن‌تر از رنگ موی طبیعی شما باشد. به جای کشیدن خطوط خشن و تلاش برای محو کردن آن با انگشت خود، از یک برس ابرو استفاده کرده و از خطوط کوچک در قسمت پایین ابرو خود استفاده کرده و به سمت بالا برس بزنید. خطوط نرم باعث می‌شود بدون اینکه آرایش ابروهایتان بیش از حد به نظر برسد، ظاهری کامل‌تر داشته باشید، و براش (برس ابرو) باعث می‌شود ترکیب و محو کردن آن‌ها بسیار ساده‌تر شود.

رسم خطوط روی کل ابرو

 

میکاپ و شینیون

 

۳- استفاده از رژ گونه زیاده روی قسمت‌های پایینی صورت خود

چرا این کار اشتباه است؟ فرض کنید یک رنگ دلپذیر گلگون بر روی گونه‌های شما قرار است که زیبایی نهایی را به صورت شما اضافه کند، نه اینکه خودش مرکز توجه باشد. قرار دادن رژ گونه روی قسمت پایین گونه شما می‌تواند صورت شما را به سمت پایین بکشید و بیش از حد به نظر برسد.

رفع سریع: ایمی استروزی، متخصص آرایش توصیه می‌کند که از یک براش کانتورینگ استفاده کنید و فقط رنگ آن را روی استخوان گونه‌های خود بزنید. به این ترتیب، هنگامی که آن را محو (بلِند) می‌کنید، صورت شما به طور طبیعی لیفت می‌شود و از داشتن آرایش بیش از حد و دلقک مانند خودداری می‌کنید.

استفاده از رژ گونه زیاده روی قسمت‌های پایینی صورت خود

۴- استفاده از مواد آرایشی بسیار زیاد برای کانتورینگ

چرا این کار اشتباه است؟ خب، درست است که صورت کیم کارداشیان همیشه عالی به نظر می‌رسد و شما آرزو می کنید که چهره شما به همان اندازه باریک به نظر برسد، به همین دلیل است که شما هر روز صبح، ساعت‌ها خیره به آینه می‌مانید! اما حقیقت این است که شما مجبور نیستید، و اگر کانتورینگ به طور کامل و بهترین شکل انجام نشود، اغلب ظاهر شما دارای لکه‌های نارنجی است که در نور طبیعی دیده می‌شوند.

رفع سریع: استروزی برای یک روتین آرایشی روزمره در هر روز صبح روشی را معرفی می‌کند که به آن سه قانون طلایی می‌گویند. به عبارت دیگر، از برنزر مات در قسمت بالای پیشانی خود شروع کنید و ضربه‌هایی از رنگ روشن‌تر، از خط رویش موی خود به سمت پایین بزنید که از پیشانی به قسمت بالای استخوان و فک متصل می‌شود. کمی محو کنید و از در خارج شوید و شبیه کیم کارداشیان به نظر برسید.

4. استفاده از مواد آرایشی بسیار زیاد برای کانتورینگ

 

بهترین آرایشگاه زنانه در تهران

 

۵- استفاده از رژ لب روی لب‌های بدون رژ

چرا این کار اشتباه است؟ ممکن است شما بخواهید با انجام چند حرکت سریع بعد از ناهار یا زمان استراحت آرایشتان را تجدید کنید، اما استلا کای، متخصص زیبایی می‌گوید این یک اشتباه بزرگ است و باعث می‌شود رنگ رژ شما در واقع دوام نداشته باشد و به طور یکسان روی لبتان اعمال نشود و لکه ایجاد کند یا لب‌هایتان را خشک کند.

رفع سریع: ترفند مشهور اینترنتی ممکن است این باشد که مقداری از پرایمر یا فاوندیشن را روی لب‌هایتان بزنید، اما کای می‌گوید این چیزها می‌توانند در واقع لب‌های شما را پوسته پوسته کند و باعث شود کم‌طراوت‌تر به نظر برسند. در عوض، لب‌های خود را با یک پماد پاپاو یا مرطوب کننده صورت سبک آماده کرده و بگذارید در حالی که بقیه کارهای روزمره خود را انجام می‌دهید مرطوب شوند. بعد از چند دقیقه رژ لب خود را بزنید. رطوبت اضافه شده باعث می‌شود که رژ لب شما فوراً از لبتان پاک نشود و خیلی زیبا و یکدست بدرخشد.

استفاده از رژ لب روی لب‌های بدون رژ

۶- استفاده از انگشت یا اسفنج برای فاوندیشن صورت

چرا این کار اشتباه است؟ به زبان ساده، شما در نتیجه این کار، یک پوست ناهموار خواهید داشت. به علاوه، اسفنج‌ها مقدار زیادی از مواد آرایشی را به خود جذب می‌کنند، که اساساً به این معنی است که مقدار زیادی از مواد فاوندیشن را هدر داده و پول خود را به باد می‌دهید!

رفع سریع: این کار ساده است. شما باید یک براش خوب برای فاوندیشن داشته باشید. استفاده از آنها ساده‌تر است و می‌توانید به راحتی آن‌ها در صورتتان حرکت دهید و متوجه خواهید شد که با این روش چقدر مواد آرایشی پوشش بیشتر و بهتری روی صورت شما خواهند داشت.

استفاده از انگشت یا اسفنج برای فاوندیشن صورت

۷- امتحان کردن کرم پودر روی نقاط اشتباه بدن

چرا این کار اشتباه است؟ وقتی می‌خواهید یک پایه مناسب را پیدا کنید، بسیاری از افراد قبل از خرید کمی از ماده آرایشی را روی دست یا مچ دست خود تست می‌کنند. اما انجام این کار می تواند باعث شود رنگی را انتخاب کنید که برای پوست صورتتان بسیار تیره است و یا با رنگدانه پوست شما مطابقت ندارد.

رفع سریع: کمی از آن را روی گردن و قسمت بیرونی گونه خود بزنید. رنگ گردن شما معمولاً رنگ روشن‌تری است، به این معنی که احتمالاً رنگی را نخواهید خرید که برای پوست صورتتان خیلی تیره‌ باشد. استورزی همچنین برای گرفتن نتایج دقیق‌تر توصیه می‌کند که کمی از مواد را روی پایینتر از گردن خود امتحان کنید. رنگ را در هر سه نقطه مقایسه کنید و رنگی را که در پوست شما به خوبی محو می‌شود انتخاب کنید.

 

امتحان کردن کرم پودر روی نقاط اشتباه بدن

 

بیشتر بدانیم:  نکاتی در رابطه با براشینگ تخصصی مو

۸- خیلی زود دور ریختن ریمل

چرا این کار اشتباه است؟ ما همه شنیده ایم که چیزهای وحشتناکی می‌توانند بعد از گذشت بیش از چهار ماه در داخل ریمل شما رشد کنند، اما آرایشگر معروف، برایان دین می‌گوید این بدان معنا نیست که وقتی مواد داخل ریمل شما خیلی سفت شدند، باید آن را دور بریزید. اگر هنوز قبل از چهار ماه باشد، احتمالاً ریمل شما از باز و بسته کردن هر روزه در آن، سفت شده است.

رفع سریع: اگر احساس می‌کنید ریملتان کمی سفت و لخته شده است، دین پیشنهاد می‎کند دو یا سه قطره محلول نمکی را درون آن بریزید و با فرچه ریمل به هم بزنید. رطوبت اضافه شده مواد را تازه می‌کند و این بدان معنی است که شما مقدار و مدت بیشتری می‌توانید از آن استفاده کنید و مژه‌های شما بسیار نرم‌تر شده و کمتر به هم می‌چسبند.

خیلی زود دور ریختن ریمل

 

 

 

 

منبع: Redbookmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه