رنگ کردن مو

برخی کارها مانند رنگ کردن موهایتان در حمام خانه خودتان می توانند خوشحال کننده باشند. اما همانطور که افرادی که تا کنون این کار را انجام داده اند، می دانند، دلیلی وجود دارد که رفتن به سالن های آرایشی بسیار گران است. رنگ کردن مو به مهارت، زبردستی و آشنایی با مواد نیاز دارد. برای کمک به این مورد، توصیه هایی مربوط به انواع رنگ کردن مو، از رنگ کردن تمام مو تا هایلایت های ظریف گردآورده ایم.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

اینکه می خواهید موهایتان را بلوند پلاتینی یا بنفش فانتزی کنید، تنها یک قانون رنگ مو وجود دارد که همیشه یکسان هستند: همیشه از دستور روی جعبه رنگ پیروی کنید. متخصصان می گویند پیروی نکردن از این قانون، دلیل اصلی این است که خانم ها دوباره به سالن های آرایشی مراجعه می کنند و هزینه های سنگین ترمیم را تقبل می کنند. ابتدا پشت جعبه را بخوانید و نکاتی که درباره نحوه رنگ کردن مو در راهنمای زیر آورده شده را با دقت بخوانید.

چگونه تمامی قسمت های مو را رنگ کنید؟

در رنگ کردن مو برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، هنگام خرید، رنگ های “قبل” روی جعبه را به دقت مطالعه و بررسی کنید، و مطمئن شوید که رنگ موهایتان مطابق با همان رنگی است که روی جعبه نشان داده شده است.

مرحله اول: موهایتان را دو روز قبل از رنگ کردن نشویید، باید از روغن طبیعی روی موهایتان استفاده کنید تا به عنوان سدی در برابر سوزش عمل کند. اگر پوست حساسی دارید، یک بسته سوییت اند لو به رنگ اضافه کنید تا جلوی خشک شدن آمونیاک را بگیرد.

مرحله دوم: ابتدا رنگ مو را روی یک دسته کوچک از موهایتان قرار دهید. این کار به شما کمک می کند تا به خوبی زمانبندی کنید. بافت موهای شما در اینجا عامل مهمی است: هرچقدر جنس موهایتان نرم تر باشد، سریع تر روشن می شود – احتمالا ۱۰۵ تا دقیقه کمتر از زمانی که روی جعبه نوشته شده نیاز دارید؛ اگر موهای زبر و خشکی دارید، می توانید طبق زمان نوشته شده، پیش بروید.

مرحله سوم: مجددا بخوانید و از دستورالعمل روی جعبه پیروی کنید. (استثنا: به یکباره رنگ را از ریشه تا انتها نمالید؛ به مرحله ۴ مراجعه کنید)

مرحله چهارم: این نکته هر زمان که می خواهید تمام موهایتان را رنگ کنید، به شما کمک می کند: ابتدا، به اندازه نیم اینچ از پوست سر خود فاصله داده و موها را رنگ کنید و این کار را روی تمامی قسمت های مو ادامه دهید ( گرمای سر شما باعث می شود رنگ در ریشه موها سریعتر عمل کند). پس از اینکه نیمی از زمان گذشت، برگردید و ریشه موهایتان را رنگ کنید. زمانی که از رنگ استفاده می کنید، از برس رنگ برای دستیابی به نتیجه دقیق و حرفه ای تر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: قیمت آرایشگاه عروس

چگونه مو را هایلایت کنیم؟

هایلایت کردن مو

دوست دارید ترفندی یاد بگیرید که موهایتان ظاهری نور خورده داشته باشند؟ بسته ای انتخاب کنید که رنگ آن تنها یک درجه روشن تر از رنگ موهای اصلیتان باشد. کیت رنگ موی بالیاژ مدیسون رید به لطف قلم آرایشی آن که به شکل استخوان جناغ است و باعث می شود کار رنگ کردن بدون نقص انجام شود، برای هایلایت مو در خانه عالی به نظر می رسد.

مرحله اول: زمانی که تست شاخه ای مو را انجام دادید و دستورالعمل ها را خواندید (مرحله اول تا سوم بخش رنگ موی تمام قسمت مو را بخوانید)، موهایتان را خشک کنید و موها را مطابق معمول دسته بندی کنید. این کار باعث می شود بدانید کدام قسمت ها را باید هایلایت کنید.

مرحله دوم: این دقیقا همان جایی است که احتمالا باید جهت ها را نادیده بگیرید. به جای بیرون کشیدن رشته های تصادفی مو، این کار را انجام دهید: از جلوی سر شروع کنید تا به تاج سر برسید، موها را به دسته های ۲٫۵ اینچی و با فاصله یک چهارم اینچ از هم تقسیم کنید، اگرچه بهتر است فاصله دسته موها از هم مساوی نباشد؛ هایلایت های نامتقارن ظاهر طبیعی تری دارند.

مرحله سوم: اگر از کیت هایلایت حرفه ای استفاده نمی کنید، از یک مسواک برای قرار دادن محلول از ریشه تا انتها استفاده کنید، استفاده از یک مسواک دقیق تر از استفاده از برخی قلموها می باشد. برای جلوگیری از ریختن رنگ، هر قسمت مو را به کمک یک تکه پنبه از سرتان دور کنید.

مرحله چهارم: اجازه دهید رنگ به مدتی که روی جعبه نوشته شده، بماند (اگر مضطرب هستید، پنج دقیقه زودتر رنگ یکی از دسته ها را بشویید و رنگ را ببینید). موها را با یک ترمیم کننده براق بشویید تا به تثبیت رنگ و افزایش درخشندگی آن کمک کند.

چگونه موهایتان را بلوند کنید

ابتدا، اجازه دهید یک چیز را مستقیم بگوییم: اینکه موهایتان را در خانه یک یا دو درجه روشن تر کنید، کاری خطرناک است. اگر میخواهید تغییر زیادی روی موهایتان ایجاد کنید، بهتر است این کار را به متخصص واگذار کنید؛ در غیراینصورت، در معرض آسیب جدی به موهایتان قرار خواهید گرفت.

با این حال، اگر قبلا موهایتان را بلوند کرده اید و اکنون می خواهید آن را کمی روشن تر کنید، باید بدانید که می توانید این کار را در خانه انجام دهید (افرادی با موهای قهوه ای یا موهایی قرمز رنگ باید به سالن های آرایشی مراجعه کنند!)

مرحله اول: قبل از شروع کار، ابتدا سه مرحله اول قسمت رنگ کردن تمام می سر را بخوانید. سپس، از پشت سرتان کار را شروع کرده و به جلو بیایید، محلول را بریزید، فاصله یک اینچی از ریشه مو را حفظ کنید. هر رشته مویی که رنگ را روی آن گذاشته اید، ماساژ دهید.

مرحله دوم: اجازه دهید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان بگذرد، اما هر ۵ یا ۱۰ دقیقه موها را چک کنید. اگر تناژ رنگ قرمز را دیدید، نگران نشوید؛ موها حین روشن شدن، در هر مرحله کم رنگ تر می شوند.

مرحله سوم: پس از ۳۰ دقیقه، بقیه محلول را روی ریشه موها بریزید، و ۱۰ تا ۳۰ دقیقه دیگر صبر کنید، این مدت زمان به مقدار روشن شدن موهایتان بستگی دارد.

مرحله چهارم: رشته ای از موهای بالای گوشتان را نگه دارید و به آرامی بکشید تا مطمئن شوید نمیشکند، اگر این اتفاق افتاد سریعاً تمامی موی سرتان را بشویید و یک ماسک پروتئینی یا محصول ترمیمی مانند اولاپلکس را روی موهایتان قرار دهید. اگر موهایتان هنوز رنگ طلایی دارند، اجازه دهید رنگ ۱۰ دقیقه بیشتر بماند. اگر فکر می کنید، رنگ مویتان مناسب و خوب است، موهایتان را ابتدا با آب گرم و سپس با شامپو و نرم کننده بشویید.

اگر از رنگ مویتان متنفر هستید چه کار کنید؟

نگران نباشید: روش هایی برای حل (یا حداقل بهبود) هرگونه مشکل رنگ مویی وجود دارد که در ادامه می توانید آن ها را دنبال کنید. چیزهایی که به آنها نیاز دارید: شامپو روشن کننده، ماسک نرم کننده، و چند محصول از ادویه ها و وسایل آشپزخانه.

اگر موهایتان خیلی تیره است

موها را سریعا بشویید، اگر رنگ خیلی خیلی تیره است، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین (که به عنوان شوینده ملایم عمل می کند) را با شامپو روشن کننده ترکیب کنید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه روی موهای خیستان بماند. یا روی موهای مرطوب، روغن زیتون بمالید، موها را زیر یک کلاه حمام جمع کنید، و یک حوله داغ روی آن بگذارید. گرما کوتیکول را به اندازه ای باز می کند که مولکول های رنگ خارج شوند. سپس موهایتان را با شامپوهایی که معمولاً استفاده می کنید، بشویید.

اگر موهایتان خیلی روشن شده اند

باید کمی رنگ اضافه کنید. برای موهایی که کمی کمرنگ شده اند، رنگی که یک درجه روشن تر از رنگ اول است را انتخاب کنید، و آن را تنها روی قسمت هایی که فکر می کنید خیلی کمرنگ هستند بگذارید. رنگ را به مدت نصف زمانی که روی جعبه نوشته شده روی موها بگذارید و مرتب موها را چک کنید تا خیلی پررنگ نشود. اگر موهایتان بیش از حد روشن است، به متخصص این کار مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: خدمات آرایشگاه زنانه

اگر موها برنجی رنگ شده است

باید از شدت رنگ گرم موهایتان کمی بکاهید. اگر از رنگ هایی با ماندگاری بالا استفاده کرده اید، از شامپو رنگ اسطوخودوس به مدت چند روز استفاده کنید. اگر از رنگی با دوام استفاده کرده اید، سایه هایی که کمی پررنگ تر هستند را روی لکه های نارنجی مو قرار دهید. دفعه بعد، به دنبال رنگ های خنک تر با پایه آبی باشید.

اگر موهایتان در اثر رنگ سبز شده است (یا در معرض کلر قرار گرفته است)

 سعی کنید موهایتان را با شامپوی روشن کننده یا ماسک های درمانی بشویید. اگر این ترفند کار نکرد، موها را با سس کچاپ بشویید. قرمز خنثی کننده رنگ سبز است، و  این اسیدیته به خنثی شدن واکنش کمک می کند. (لینک: سپس باید به این نکته توجه کنید که قبل از رفتن به استخر، نحوه محافظت از موها را به درستی بدانید).

چگونه دوام رنگ موها را بیشتر کنیم

رنگ کردن مو در خانه

از محصولات مناسب استفاده کنید. همانگونه که با پوستتان رفتار می کنید، با موهایتان رفتار کنید. تفسیر این جمله این است: از شامپوهای بدون سولفات و مخصوص رنگ و نرم کننده ها استفاده کنید، از فرم دهنده های موی بدون الکل استفاده کنید که مو را خشک نکنند. (لینک: در این قسمت راهنمای کاملی ارائه کرده ایم) که به شما کمک می کند تا از مواد موجود در بطری اطلاع پیدا کنید.

کمتر از شامپو استفاده کنید

آب بدترین دشمن مو است، پس روزهایی که می توانید، از شستن همه مو بگذرید و شامپوی خشک را به ریشه موها بمالید  (لینک: بهترین محصول مناسب موهایتان را در این قسمت پیدا کنید). زمانی هم که نمی توانید این کار را کنید، از کمترین مقدار شامپو استفاده کنید، و یا حتی می توانید تنها موهایتان را با آب گرم بشویید و از نرم کننده استفاده کنید.

از ماسک استفاده کنید

حتماً هفته ای یک بار از نرم کننده های عمقی استفاده کنید (لینک: این مورد در سایت آمازون بسیار خوب است) تا موهایتان را نرم و مرطوب نگه دارید. پس از آن، اگر ممکن بود اجازه دهید موهایتان در مجاورت هوا خشک شود.

از براق کننده ها استفاده کنید

از براق کننده مو به عنوان پوششی برای موهایتان استفاده کنید – این محصولات، درخششی به موهایتان می دهند و لایه ای شفاف را روی موهایتان ایجاد می کنند. هر هفته از فرمولی سبک (لینک: مانند یکی از این محصولات) استفاده کنید.

در مقابل اشعه UV از موهایتان محافظت کنید

کار بسیار راحتی است:  از یک کلاه پهن استفاده کنید تا از تابش نور خورشید روی موها جلوگیری کنید. اگر نمیتوانید این کار را انجام دهید، از محصولات محافظت در برابر اشعه UV استفاده کرده و ۳۰ دقیقه قبل از اینکه بیرون بروید آن را روی موهایتان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه