مدل آرایش صورت عروس

با توجه به شرایط اقتصادی و این که هزینه های مربوط به عروسی ها و جشن های مربوطه بسیار بالاتر رفته است، اکثر خانواده ها برای آن که بتوانند هزینه های خود را کاهش داده و در این کار مدیریت مالی داشته باشند، مدل آرایش صورت عروس خود را با دقت بیشتری پیگیری کرده و علاوه بر سنجیدن قیمت ها، سعی در انتخاب موارد ضروری دارند. زمانی که برای آماده سازی عروس خود به سالن آرایشی اجازه دهید از تمام امکانات و پتانسیل های خود برای آرایش عروس استفاده نماید، باید آماده پرداخت هزینه های بسیار بالای آن نیز باشید. اما اگر از قبل با آرایش عروس و جزئیات آن آشنا شوید، خودتان می توانید طرح ها و مدل آرایش صورت عروس مورد نظر خود را انتخاب کرده و قسمت ها مورد نظر را به سالن آرایشی اعلام نمایید.

انجام انواع خدمات آرایشی در سالن زیبایی آنتوریوم

شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، روبروی خیابان ۱۳، ساختمان اختر، پ ۳۴، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

آرایش یا میکاپ عروس از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. از آن جایی که صورت؛ خود شامل قسمت های متنوعی مانند مو، لب، گونه، چشم، ابرو و مژه است؛ آرایش های قسمت های گفته شده با توجه به معیارهای خاصی انجام می شود و هر کدام از این نواحی تکنیک های خاص خود را دارند. زمانی که برای آرایش عروس اقدام می کنید، سالن زیبایی مورد نظر شما، تمام بخش های مختلف آرایش عروس را به شما معرفی خواهد کرد. در هنگام مشاوره، مسئول مربوطه این بخش ها را برای شما تفکیک کرده و طرح ها و مدل های موجود در سالن آرایشی خود را به شما نشان می دهد. شما از بین مدل ها و طرح های نشان داده شده، اولا سبک آرایشی مورد نظر خود را تعیین می کنید، و در مرحله بعد بخش های مختلف آرایش را برای عروس خود انتخاب می نمایید.

در ادامه با بخش های مختلف یک مدل آرایش صورت عروس آشنا می شویم.

کلیپ آموزش آرایش صورت عروس

در ویدئوی زیر آموزش مراحل ارایش صورت عروس نشان داده شده است:

بخش های مختلف مدل آرایش صورت عروس

آرایش موی عروس

موها به صورت طبیعی در زیبایی نقش بسیار تعیین کننده ای دارند. شاید تصور شود که موها در آرایش نهایی عروس کمترین تاثیر را دارند اما در حقیقت مدل تعیین شده برای مو، نتیجه تمام زحمات برای آرایش صورت را کامل خواهد کرد. یک آرایش عروس هر چقدر هم زیبا و کامل باشد، بدون هماهنگی با مدل مو و طرح انتخاب شده برای آن هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

بیشتر عروس ها ابتدا مدل موی خود را تعیین کرده و سپس با توجه به این مدل، سبک و طرح آرایش صورت خود را انتخاب می کنند. اصلی ترین کارهای مرتبط با آرایش موی عروس، رنگ کردن مو، کوتاه کردن مو و شینیون می باشند که مجموع تمام این ها باید با سلیقه عروس منطبق بوده و برای سبک آرایشی انتخاب شده نیز مناسب باشند.

ترمیم پوست صورت عروس

بعد از نهایی شدن مدل مو و مدل آرایش صورت عروس و انجام کارهای مرتبط با آن، نوبت به ترمیم پوست صورت عروس می رسد. لایه برداری از اصلی ترین کارهایی است که در مورد ترمیم پوست صورت انجام می پذیرد. با انجام لایه برداری قسمت های مشکل دار پوست ترمیم شده و پوست با شادابی بیشتری آماده آرایش صورت می شود.

اگر صورت عروس مشکل خاصی داشته باشد که با لایه برداری نیز برطرف نشود، با استفاده از کرم ها، پودرها و پنکیک؛ آرایشگر سعی می کند قسمت های مشکل دار را بر طرف کرده و آن ها را از نظر دیگران پنهان کند. دستگاه میکرودرم نیز یک دستگاه کاربردی برای شادابی پوست صورت است که در سالن های عروس پیشرفته شاهد استفاده از آن برای ترمیم پوست عروس می باشیم.

آرایش چشم عروس

چشم ها یکی از اصلی ترین قسمت ها در آرایش صورت می باشند. بیشتر سبک های محبوب و معروف آرایشی، تغییرات اساسی خود را روی چشم ها اعمال می کنند و این موضوع باعث می شود اهمیت آرایش چشم بیش از پیش نمایان شود. برای آرایش چشم عروس؛ خط چشم، سایه و مژه ها از اصلی ترین قسمت های به حساب می آیند. البته در برخی از سالن ها از لنز های رنگی برای عروس استفاده می شود که در بین موارد فرعی قرار می گیرند اما به هر حال به خواست عروس ممکن است در آرایش چشمان او تاثیرات بسیار زیادی داشته باشند. در ادامه جزئیات آرایش چشم را به صورت دقیق تر بررسی می کنیم:

مژه

یکی از قسمت های چشم که نقش تعیین کننده ای در زیبایی نهایی دارد، مژه ها می باشند. مژه ها قبلا مورد توجه عروس ها و سبک های آرایشی مختلف نبودند و نهایتا برای آرایش این قسمت از ریمل استفاده می شد. ولی در سال های گذشته اهمیت این قسمت بالاتر رفته و سبک های جالبی برای آن در نظر گرفته می شود. برای داشتن مژه هایی زیبا روش هایی مانند کاشت مژه مصنوعی و اکستنشن مژه وجود دارد که البته تاثیر خوبی در ترمیم مژه های از بین رفته دارند. هم چنین استفاده از مژه های مصنوعی با شیوه هایی مانند چسباندن، هنوز هم برای آرایش عروس استفاده می شود که البته خطراتی مانند کنده شدن مژه های طبیعی عروس را به دنبال دارد.

سایه چشم

از تعیین کننده ترین قسمت های چشم که در سبک های آرایشی امروزی مورد توجه قرار گرفته است، سایه چشم می باشد. سایه و طرح نهایی آن زیبایی چشمان عروس را نمایان می کند. به همین خاطر برخی از سبک ها روی سایه چشم تمرکز بیشتری داشته  و سعی می کنند این قسمت را به بهترین شکل طراحی نمایند. سبک های آرایش عربی در بین سبک هایی قرار دارند که به سایه چشم و ترکیب نهایی چشم ها بسیار اهمیت می دهند.

خط چشم

در بسیاری از سبک های آرایشی دنیا، آرایش خط چشم وجود داشته و تاثیر به نسبت خوبی نیز در آرایش صورت عروس دارد. یکی از سبک های آرایشی معروف که به خط چشم اهمیت ویژه ای می دهد، سبک آرایشی مصری است. در آرایش مصری خط چشم جایگاه ویژه ای دارد و نماد این آرایش به حساب می آید. در آرایش مصری خط چشم عروس را تا نزدیکی انتهای صورت ادامه می دهند و این کشیدگی را عامل زیباتر کننده چشمان عروس می دانند.

آرایش ابرو برای صورت عروس

برای آرایش ابروی عروس، اصلاح کردن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بیشتر عروس ها برای ابروی خود کار خاصی جز اصلاح کردن را طلب نمی کنند. اگر فرم طبیعی ابرو به صورتی باشد که طرح نهایی باب میل عروس نیست، در این حالات از کاشت و اکستنشن ابرو استفاده می شود. کاشت و تتوی ابرو مدتی قبل تر از روز جشن انجام می شود و در این فرصت باقی مانده، اثرات و نشانه های آن ها به طور کامل از بین می رود.

یکی دیگر از کارهایی که در آرایش ابرو مد نظر قرار می گیرد، رنگ کردن ابرو است. برخی از عروس ها علاقه دارند که رنگ ابروهای شان با رنگ موی سر آن ها هماهنگ شود که در صورت تمایل می توانند این موضوع را با آرایشگر سالن مطرح نمایند. ابروهای اکستنشن شده نیز قابلیت رنگ گذاری را دارند و در بیشتر موارد رنگ خود اکستنشن باب میل عروس نیست و از رنگ کردن برای زیبایی بیشتر آن استفاده می شود.

سایه ابرو دائمی

اصلاح و آرایش صورت عروس

در بین قسمت های مختلف آرایش عروس، اصلاح صورت نیز قرار می گیرد. بند انداختن و اصلاح صورت از گذشته جزء اصلی ترین خدمات مربوط به آرایش عروس بوده است و البته هنوز هم از اهمیت ویژه ای در بین بیشتر اشخاص برخوردار است. بیشتر سالن های آرایشی حرفه ای برای اصلاح صورت عروس از روش های دیگری مانند استفاده از دستگاه های اصلاح کننده و اپیلاسیون استفاده می کنند. تقریبا بند انداختن و استفاده از بندهای مخصوص این کار منسوخ شده است و در کمتر جایی می توان آن را دید.

در اکثر مواقع اصلاح صورت در گام های اولیه آرایش عروس انجام می شود و پس از آن فازهای بعدی در مورد آرایش صورت ادامه می یابد. بهتر است بلافاصله پس از اصلاح صورت، آرایش عروس آغاز نشود و فرصتی برای قرار گرفتن پوست در شرایط نرمال خود، فراهم شده باشد.

آرایش لب عروس

لب ها اصلی ترین عضو صورت در سبک های آرایشی ایرانی و اروپایی هستند. در بیشتر سبک های آرایشی مخصوص عروس که لب ها جلوه خاصی پیدا می کنند، تناسب رنگی رژ لب با سایر قسمت های آرایش بسیار اهمیت دارد. به طور کلی در سبک آرایش اروپایی این ویژگی به صورت کاملا ملموسی دیده می شود. در برخی دیگر از سبک های آرایشی، از رنگ های بسیار جیغ برای لب ها استفاده می کنند که البته با توجه به سایر قسمت های صورت، می تواند تناسب ایده آلی داشته باشد. خط لب نیز که در آرایش های عروس ایرانی بیشتر دیده می شود، یکی دیگر از کارهایی است که برای آرایش لب های عروس مورد توجه قرار می گیرد.

آرایش گونه عروس

آرایش گونه بسیار ساده بوده و در زمان کوتاهی انجام می شود. برای آرایش گونه فقط رژ گونه مد نظر است که در تعدادی از سبک های آرایشی روز دنیا طرفداران خاص خود را دارد. سخت ترین قسمت در آرایش گونه و استفاده از رژ گونه، برقراری تناسب آن با سایر قسمت های آرایشی صورت است. معمولا آرایشگر های حرفه ای طرح های محبوب و به روز دنیا را در اختیار عروس قرار داده و رژ گونه های بسیار زیبایی را بر اساس نوع آرایش انتخاب شده طراحی می کنند.

ویدیوی نحوه آرایش صورت عروس

در ویدیوی زیر، برخی از مراحل ارایش صورت عروس مانند آرایش چشم و گونه ها نشان داده شده است.

تصاویر و عکس های مدل آرایش صورت عروس

در ادامه ی مطلب، تصاویری از انواع مدل آرایش صورت عروس ارائه شده است.

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

مدل آرایش صورت عروس

چرا سالن زیبایی آنتوریوم را برای انجام آرایش عروس انتخاب کنیم؟

سالن زیبایی آنتوریوم با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش از جمله: مو، صورت، ناخن، اپیلاسیون بدن و آرایش تخصصی عروس، سعی دارد با ارائه بالاترین کیفیت در خدمات، بهترین قیمت و جلب رضایت مشتری، اوج زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

آرایش لایت (آرایش اروپایی) به چه آرایشی گفته می‌شود؟

آرایش لایت یا آرایش ملایم سبکی پر طرفدار برای عروس‌های اروپایی است که امروزه مورد پسند عروس‌های ایرانی نیز قرار گرفته است. در آرایش لایت از ۳ رنگ مکمل و واضح استفاده می‌شود.

انواع مدل آرایش عروس چیست؟

در هر کشوری با توجه به نوع فرهنگ و سلیقه، مدل‌های آرایش صورت برای عروس متفاوت است. ۳ سبک پرطرفدار آرایشی شامل: آرایش عروس ایرانی، آرایش عروس اروپایی و آرایش عروس عربی است.

سالن¬های زیبایی عروس چه خدمات تخصصی ارائه می‌دهند؟

خدمات میکاپ و شینیون عروس که در هر آرایشگاه عروس انجام می‌شود شامل: آرایش موی عروس، ترمیم پوست صورت عروس، آرایش پوست و کانتورینگ، آرایش چشم‌ها شامل: مژه، سایه چشم و خط چشم، آرایش ابرو، آرایش لب‌ها، آرایش گونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه