سلامت ناخن

با اینکه بیشتر ما معمولا به سلامت و بهداشت ناخن هایمان اهمیت زیادی نمی دهیم اما وضعیت ناخن ها می تواند نکات مهمی درباره وضعیت سلامتی بدن به ما بگوید. برای آنکه ناخن هایی سالم و زیبا داشته باشید کافی است نکات ساده ای را رعایت کنید. در ادامه به برخی از نکات مهم برای حفظ سلامت ناخن ها اشاره می کنیم.

خدمات ناخن در تهران

خشک کردن ناخن ها

بلافاصله پس از کار کردن با آب ناخن های خود را خشک کنید زیرا در شرایطی که ناخن ها نمناک و مرطوب باشند محل مناسبی برای رشد عفونت های قارچی هستند. علاوه بر این، تماس بیش از حد با آب می تواند موجب ضعف و شکنندگی ناخن ها شود به همین خاطر بهتر است هنگام شستن ظروف از دستکش استفاده کنید. از طرفی اگر احساس می کنید پوست اطراف ناخن هایتان خشک است از یک کرم مرطوب کننده برای مرطوب نگه داشتن آن استفاده کنید.

شستشوی پا

شستشوی پا

پاهای خود را مرتب بشویید و تمیز نگه دارید. مخصوصا پس از خارج شدن از استخر یا پس از تماس با آب باران.

پوشیدن جوراب تمیز

وقتی پاها داخل کفش هستند عرق می کنند و این مسئله می تواند باعث بروز عفونت قارچی شود به همین خاطر هر روز یک جوراب تمیز بپوشید تا گام بزرگی در حفظ سلامت ناخن هایتان برداشته باشید.

توجه به زخم ها در افراد مبتلا به دیابت

افرادی که به دیابت مبتلا هستند باید خیلی بیشتر مراقب حفظ سلامت ناخن هایشان باشند. در این افراد اعصاب آسیب می بینند و احساس درد در پاها کاهش می یابد. در نتیجه آسیب ها و بریدگی هایی که به آن ها بی توجهی می شود می تواند باعث زخم شدن پای بیمار و عفونت شدید شوند که در نهایت برای جلوگیری از شیوع عفونت به سایر نقاط بدن پزشکان مجبور می شوند پا را قطع کنند. به همین خاطر افراد دیابتی باید بسیار بیشتر مراقب ناخن ها و زخم های خود باشند.

طرح کاشت ناخن

مصرف مکمل های خوراکی

اگر ناخن های شکننده و ضعیفی دارید می توانید با مصرف مکمل بیوتین به تقویت مو و حفظ سلامت ناخن ها و همچنین عملکرد درست سیستم عصبی بدن خود کمک کنید. بیوتین در مواد غذایی مانند ماهی ساردین، تخم مرغ پخته و حبوبات وجود دارد. البته مکمل های بیوتین نیز وجود دارند که می توانید از آن ها هم استفاده کنید. یادتان باشد پیش از مصرف بیوتین با پزشک خود مشورت کنید.

حفظ سلامت ناخن با نوشیدن آب

به میزان کافی آب بنوشید. نوشیدن آب برای سلامت بدن ضروری است و حفظ سلامت ناخن هم از این قضیه مستثنی نیست. در شرایطی که بدن شما آب و رطوبت کافی نداشته باشد ناخن هایتان شکننده و پوسته پوسته می شوند.

استفاده کمتر از لاک و استون

لاک ناخن

مراقب محصولات آرایشی که استفاده می کنید باشید! بسیاری از لاک های ناخن یا محصولات مرتبط با ناخن دارای مواد شیمیایی قوی هستند که می توانند باعث تضعیف نان شوند. از لاک های حاوی استون استفاده نکنید زیرا می توانند به ناخن آسیب برسانند. برای حفظ سلامت ناخن هایتان از لاک های غیرسمی و لاک پاک کن های فاقد استون استفاده کنید. البته فراموش نکنید که استفاده مداوم از لاک ناخن نیز باعث آسیب می شود. ناخن های شما نیازمند تنفس هستند پس به صورت مداوم از لاک استفاده نکنید.

استفاده کمتر از ضدعفونی کننده ها

اگر از محصولات ضدعفونی کننده دست استفاده می کنید سعی کنید این محصولات کمتر با ناخن ها در تماس باشند زیرا باعث خشکی ناخن ها می شوند.

سوهان کشیدن اصولی

سوهان ناخن

سوهان کشیدن با حرکت رفت و برگشتی می تواند مانند یک اره به ناخن ها آسیب بزند. هنگام استفاده از سوهان ناخن آن را تنها در یک جهت حرکت دهید و به کناره های ناخن زیاد سخت نگیرید زیرا سوهان کشیدن بیش از حد نه تنها کمکی به حفظ سلامت ناخن ها نمی کند بلکه می تواند موجب تضعیف ناخن ها شود.

تضغیف ناخن به دلیل تداخل دارویی

برخی از داروها مانند داروهای ادرار آور می توانند موجب کم آبی بدن و ناخن ها شوند. اگر ناخن هایتان در اثر مصرف این داروها ضعیف شده اند باید با پزشک خود مشورت کنید که در صورت امکان دوز داروها را تغییر دهد یا آن ها را با داروی دیگری جایگزین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه