تاج عروس

تاج عروس یکی از اکسسوری‌هایی است که عروس را از سایر مهمانان متمایزمی‌ کند. تاج مکمل میکاپ و شینیون است و باید متناسب با شینیون و فرم صورت انتخاب شود. ما به شما کمک می کنیم تا با هر فرم صورت که هستید بتوانید به راحتی در انتخاب تاج عروس مناسب خود موفق شوید. با ما همراه شوید.

تاثیر فرم صورت در انتخاب تاج عروس

یکی از مهم ترین عواملی که باید در انتخاب تاج عروس در نظر داشته باشید، فرم صورتتان است. برای شناخت فرم صورت خود مقابل آینه بزرگ‌تر از صورتتان بایستید و با یک رژ لب دور تصویر صورت خود را علامت بزنید. به تصویر به دست آمده نگاه کنید. این شکل به هرکدام از شکل‌های زیر که نزدیک‌تر بود فرم صورت شما در آن گروه قرار می‌گیرد. فرم های صورت که میتوان نام برد و راهنمایی برای انتخاب تاج مناسب برای هر فرم چهره در زیر آمده است.

بیشتر بخوانید: مدل آرایش صورت عروس

تاج عروس برای صورت گرد

تاج عروس طلایی

یک تاج که ارتفاع داشته باشد و صورت شما را کشیده‌تر نشان ده،د بهترین انتخاب برای شماست. اگر دارای صورت گردی هستید تاجی انتخاب کنید که با خطای دید، چهره شما را به فرم ایده‌آل نزدیک کند. در این حالت و با این فرم صورتتان می‌توانید تاجی مانند تاج ملکه‌ها بر روی سر بگذارید و زیبایی خود را دو چندان کنید. به هیچ وجه از هدبندهایی که روی پیشانی را می‌‌پوشاند استفاده نکنید. ممکن است شما این هدبندها را بر روی صورت فردی با فرم بیضوی یا کشیده دیده باشید و از نظر شما زیبا به نظر برسد، اما بهتر است با واقعیت کنار بیایید و بدانید این هدبندها قد صورت شما را کوتاه می‌کنند و باعث می‌شود از فرم ایده‌آل دور شوید.

در نظر داشته باشید که در صورتی که چهره شما گرد است اما صورت بزرگی ندارید از تاج‌های باریک‌تر استفاده کنید.

صورت کشیده

اگر شما هم جزو افرادی هستید که صورت کشیده ای دارید، باید هنگام انتخاب تاج عروس دقت کنید که به کشیده‌تر شدن صورتتان دامن نزنید بلکه بهتر است از ریسه‌های تخت یا گل‌های کنار یا پشت سر استفاده کنید. در صورتی که صورت دراز و کشیده‌ای دارید تاج‌هایی که ارتفاع دارند انتخاب نکنید. شانه‌های تزئینی و گل سرهایی که در پشت سر و روی شینیون استفاده می‌شود نیز می‌توانید انتخاب کنید. در واقع شما باید به دنبال چیزی باشید که صورت شما را کشیده نکند بلکه به عرض آن اضافه کند. تل‌های دانتل می‌توانند یکی از گزینه‌های مناسب برای شما باشند. هدبندهایی که کمی روی پیشانی را می‌پوشاند از طول صورت شما می‌‌کاهد و به فرم ایده‌آل نزدیک می‌کند. برخلاف صورت‌های با فرم گرد، در صورتی که با تاج‌هایی که در وسط ارتفاع دارند علاقه دارید به شدت توصیه می‌شود که از علاقه‌تان دست بکشید و سراغ گرینه‌‌های مناسب با فرم صورتتان بروید.

صورت بیضی شکل

صورت بیضی شکل ایده‌آل‌ترین فرم صورت است و کار انتخاب تاج عروس را ساده تر می کند. اگر فرم صورت شما بیضوی است خیلی خوش‌شانس هستید چرا که می‌‌توانید هر تاج یا ریسه‌ای برای خود انتخاب کنید. اکثر تاج ها برای صورت شما مناسب هستند بنابراین مطابق شینیون و لباس عروس و البته سلیقه خود تاج عروسی خود را انتخاب کنید. تل‌هایی که بر روی پیشانی قرارمی‌ گیرند، ریسه‌ها، تاج‌های گرد، تاج‌هایی که در وسط ارتفاع بیشتری دارند، گل سر و … همگی برای صورت شما انتخاب‌های درستی می‌ باشند.

صورت مربعی

اگر صورتی با فرم مربعی شکل دارید موهای خود را با موج‌های نرم شینیون کنید و از اکسسوری‌های زیبا و کوچک استفاده کنید. در هنگام انتخاب تاج عروس به دنبال تاج‌های خیلی بزرگ نباشید بلکه یک گل سر یا شکوفه کوچک در کنار سرتان به شما ظاهر بهتری خواهد داد. البته توجه داشته باشید که گل سر شما نباید در نزدیکی گوش‌ها قرار بگیرد. هدبندها و کلاه را در گزینه‌های خود قرار دهید.

 صورت قلبی شکل

اگر فرم صورت شما در فرم قلبی است، باید تمرکز بیننده را به چشمان زیبا و استخوان گونه‌تان جلب کنید. بهتر است به جای استفاده از تاج از ریسه‌های باریک و ظریف در روی سر خود استفاده نمایید. کنار سر و بالای گوش نیز جای مناسبی برای قرار دادن قطعه تزئینی مو می‌باشد.

بیشتر بخوانید: آرایش عروس اروپایی

تناسب لباس و تاج عروس

با مطالعه این مطالب حالا باید متوجه شده باشید که تنها زیبایی معیار مناسبی برای انتخاب تاج عروس محسوب نمی شود. با خریدن تاج مناسب با فرم صورت خود می‌‌توانید به زیبایی خود در شب عروسی بیافزایید. می توانید قبل از خرید تاج با آرایشگر خود مشورت کنید. البته مطمئن شوید که آرایشگر شما فرد سودجویی نباشد. زیرا بعضی از آرایشگرها تنها تاج‌هایی که خودشان در سالن زیبایی در اختیار دارند به عروس خانم‌ها پیشنهاد می‌‌کنند و با قیمت‌های بالایی اجاره می‌‌دهند یا به فروش می‌رسانند. تناسب تاج و لباس عروس شما مورد دیگری است که باید به آن در طول خرید تاج توجه کنید. سعی کنید همه چیز هماهنگ و متناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه