مانیکور

مانیکوری که به زیبایی انجام شده و تازه است به شما کمک می کند تا تمیز و زیبا به نظر برسید. اما مانیکور کارهای حرفه ای می توانند گران و زمان بر باشند. چرا به سالن بروید وقتی که خودتان می توانید یک مانیکور عالی در خانه انجام دهید؟ در ادامه بخوانید، تا یاد بگیرید چگونه این کار ممکن است.

شماره تماس: ۸۸۷۵۱۵۸۷

ناخن هایتان را برای مانیکور آماده کنید

مانیکور

1. لوازم مانیکور را آماده کنید

برای اینکه یک مانیکور زیبا و با جلوه برای خودتان انجام دهید، مطمئن شوید که همه­ ی وسایل و لوازم مناسب را در اختیار دارید. ممکن است مجبور شوید کمی پول پیش از انجام کار بپردازید، اما دفعه­ بعد که می خواهید ناخن هایتان را لاک بزنید و مانیکور کنید، شما تقریباً به وسایل جدید بی نیاز خواهید بود. محصولات زیر را تهیه کنید:

 • لاک پاک کن
 • توپ و گلوله های پنبه ای
 • صاف کننده (trimmer) کوتیکول ناخن
 • بافر ناخن
 • صاف کننده (trimmer) ناخن
 • سوهان ناخن
 • کرم کوتیکول یا دست
 • لاک ناخن
 • لایه­­ی زیرین
 • لایه­ رویی

2. فضای کارتان را آماده کنید

مانیکور در خانه

لاک ناخن و لاک پاک کن می توانند به سطوح بسیاری از جمله لباس ها، رنگ و روغن روی چوب و پلاستیک ها صدمه بزنند. یک تی شرت کهنه بپوشید و از اَکسسوری (بدلیجات) با ارزش استفاده نکنید، روی یک میز و صندلی بنشینید و از آن با چسباندن کاغذ های باطله (نه روزنامه باطله که لک می اندازد)، محافظت کنید. مطمئن شوید که میز و هر چیزی که نزدیک آن است، با ارزش نیست و مهم نیست که عالی نگه داشته شود چرا که ممکن است چیزی بپاشد و آن ها را خیس و خراب کند. ممکن است ترجیح دهید که کنار کامپیوتر کار نکنید.

بیشتر بخوانید: خدمات ناخن در تهران

3. لاک های قبلی تان را پاک کنید

پیش از شروع فرایند مانیکور ، از لاک پاک کن و توپ های پنبه ای استفاده کنید. برخی انواع لاک پاک کن ها ممکن است ناخن هایتان و اطراف آن ها را خشک کنند. ممکن است ترجیح دهید که نوعی را بخرید که زیاد ناخن ها را خشک نکند، اما نگران نباشید مگر اینکه حساسیت شدید داشته باشید.

 • اگر ناخن مصنوعی دارید و می خواهید آنها باقی بمانند، لاک پاک کنی استفاده کنید که آنها را از بین نبرد و همچنین نگذارید زیاد خیس بخورند.
 • از لاک پاک کنی که دارای استون است استفاده نکنید، مگر اینکه یک بار یا کمتر در ماه باشد. اگرچه استون پاک کردن لاک ناخن ها را آسان تر می کند، با این حال می تواند به ناخن هایتان آسیب بزند.

4. ناخن هایتان را بچینید و فرم دهید

در مرحله ی بعد مانیکور ، از قیچی یا ناخن گیر استفاده کنید و ناخن هایتان را صاف کنید. آن ها را زیاد کوتاه نکنید، چون باید بتوانید حداقل کمی از نوک سفید ناخن هایتان را از این سر تا آن سر ببینید. با استفاده از یک سوهان ناخن، ناخن هایتان را سوهان کنید و یک شکل صاف و تمیز به آنها بدهید. به آرامی سوهان را در سراسر ناخن بکشید، به جای اینکه آن را فشار دهید. فشارِ بیش از حد یا ساییدن عقب و جلوی ناخن، آنها را ضعیف کرده و منجر به شکستن آنها می شود. دست تان را همراه با سوهان در طول هر حرکت بچرخانید تا انحنای صافی به جای زاویه های تیز ایجاد کنید. آنها را زیاد کوتاه سوهان نکنید: فقط هر نقطه یا ناهمواری و زبری که از ناخنگیر باقی مانده را برطرف کنید.

 • کناره های ناخن را تا انتهای (پایه­) ناخن ها گرد نکنید. این کار می تواند منجر به رشد کردن ناخن به درون پوست تان شود. نسبت به ناخن شست پا مراقب باشید، چرا که بر اثر فشار کفش، نسبت به رشد کردن به درون پوست مستعدتر است.

5. ناخن هایتان را صیقل دهید

با استفاده از یک قطعه بافرِ ناخن چوبی یا بافر ناخن پدی و پودر بافر، سطح ناخن هایتان را کمی صیقل دهید و لبه ها یا برآمدگی های آنها را نیز صاف و نرم کنید.

به یاد داشته باشید که خیلی به ناخن نپردازید (ور نروید). زیاد نازک کردن، آن را ضعیف خواهد کرد. صافیِ عالیِ لب به لب، نه عملی است نه لازم. یک بافر نرم و منعطف کناره های ناخن تا وسط آن را راحت تر صیقل و جلا می دهد.

 • اگر در جایی که کوتیکول ها پوشش داده شده اند، مقداری ته مانده از آنها وجود داشته باشد، ممکن است بخواهید بعد از اینکه کوتیکول های ناخن هایتان را به عقب فشار دادید آنها را صیقل دهید. با تراشیدن و ساییدن ، به دلیل نازکی و نرمی و محکم متصل نبودن باید راحت کنده شوند.

6. ناخن هایتان را خیس کنید

خیس کردن ناخن ها برای مانیکور

برای برخورداری از یک مانیکور بهتر، یک کاسه بیاورید و یا یک درپوش در سینک بگذارید و آن را با آب گرم (نه داغ!) و چند قطره یا تکه صابون پر کنید. دستانتان را فقط برای چند دقیقه خیس کنید. آب و صابون به زدودن کثیفی، پوست های مرده و هر گونه گَردی که از سوهان کاری و صیقل کاری و صاف کردن کوتیکول ها باقی مانده، کمک خواهد کرد. از یک برس ناخن برای آرام تمیز کردن ناخن ها و پوست اطراف آنها استفاده کنید. اگر لازم بود برای زدودن آلودگی، به آرامی زیر ناخن هایتان را نیز تمیز کنید. اگر می خواهید ناخن ها و کوتیکول ها واقعاً بی زحمت و آسان زدوده شوند، می توانید دستانتان را برای چند دقیقه در آب و مایع ظرفشویی تر کنید.

 • اگر پوست خشک یا ناخن های شکننده ای دارید، نباید آنها را خیس کنید، فقط کافی ست آنها را بشویید.
 • ناخن هایتان را بیش از حد نسابید. چرا که ممکن است اگر ماده­ ی پودری سفید که در واقع بخشی از ناخنتان است را از بین ببرید، به ناخن هایتان صدمه بزنید.

7. کوتیکول هایتان را آماده کنید

ناخن هایتان را خشک کرده و آنها را به کرم کوتیکول آعشته کنید. با استفاده از یک فشار دهنده­ ی کوتیکول، که همچنین با نام چوب نارنجی (orange stick) معروف است، آن ها را به آرامی به عقب فشار دهید. آنها را به زور به عقب برنگردانید و هیچگاه کوتیکول هایتان را نکَنید. حتی اگر ابزارتان استریل و ضد عفونی شده باشد، کندن کوتیکول می تواند منجر به عفونت شود و حاشیه های کمتر محافظت شده ­ی پوست را آسیب پذیر تر کند. کرم اضافی را با دستمال یا حوله در جهتی که به عقب فشار می دهید، بزدایید.

 • یک گیره­ ی کاغذِ کوچک، بهترین ابزار برای به عقب برگرداندن و فشار دادنِ کوتیکول هاست. مطمئن شوید که گیره تمیز و خوش تراش و بدون لبه های تیز است. بست سیم ها را بپیچانید تا به صورت مسطح مقابل هم قرار بگیرند. گیره را بین انگشت شست و سبابه یا وسطی، در حالی که نوک انگشت تان از بین بست گذشته است، بگیرید.حالا شما آماده اید تا کوتیکول های دست دیگرتان را به عقب برانید (کمی بعد از انجام کوتیکول های دستی که در حال حاضر گیره را گرفته، جای گیره را عوض کنید.)

8. از کرم دست و یا لوسیون استفاده کنید

یک کرم دست یا لوسیون بردارید و آن را روی دستان تان ماساژ دهید. اگر پوست خیلی خشکی دارید از یک لوسیون قوی استفاده کنید، اگر نه، هر لوسیونی مناسب است. مطمئن شوید که آن را رو و اطراف ناخن هایتان بمالید و اجازه دهید تا برای 30 دقیقه یا بیشتر روی ناخن هایتان باقی بماند.

 • این کار به همان اندازه که بعد از لاک زدن ناخن ها و اجازه دادن به آنها تا کاملاً خشک شوند خوب است که قبل از آن. برای پوست خیلی خشک، کمی لوسیونِ چرب استفاده کنید. می توانید دستکش های نخی ارزان را روی دست هایتان بکشید و بگذارید که باقی بمانند، با آنها بخوابید و یا برای مدت طولانی کار کنید؛ بدون اینکه از کارهای پر تحرک خودداری کنید.
 • لاک ناخن با وجود کرم مرطوب روی آنها نمی چسبد، پس یک گوش پاک کن بردارید و در لاک پاک کن فرو کنید و به سرعت ناخن هایتان را تمیز کنید تا لوسیون از بین برود. لاک پاک کن اضافی را نیز سریعاً پاک کنید تا آسیب به ناخن هایتان کم شود.

ناخن هایتان را طراحی کنید

1. لایه­ ی زیرین/پایه را بمالید

ناخن هایتان را با یک لایه­ ی شفاف زیرین یا یک سفت کننده­ ی ناخن بپوشانید. این کار برآمدگی و ناهمواری را که ممکن است هنوز روی ناخن باقی مانده باشد، صاف می کند. این صاف کردن به عنوان یک پرایمر/بتونه برای لاک است و به لاک کمک می کند تا بیشتر باقی بماند و از پس دادن رنگ روی ناخنهایتان نیز جلوگیری می کند.

 • این همان زمانی ست که اگر دوست دارید می توانید ناخن های مصنوعی تان را بچسبانید.
 • اجازه دهید تا لایه قبل از اینکه اقدام بعدی را انجام دهید، کاملاً خشک شود.

2. ناخن هایتان را لاک بزنید

یک لاکی را که واقعاً دوست دارید انتخاب کنید. شیشه ­ی لاک را برای 10 ثانیه بین دستانتان بغلتانید تا گرم شود. تکان دادن شیشه باعث ایجاد حباب های هوا درون لاک می شود و چسبیدن لاک به ناخن ها را سخت تر می کند. با لایه­ی نازکی از لاک، لاک زدن را شروع کنید. فرچه را داخل شیشه­ ی لاک فرو کنید و همانطور که آن را بیرون می آورید، به آرامی فرچه را دور لبه های شیشه بزنید تا لاک های اضافی آن را بگیرد. به آرامی یک باریکه عمودی در وسط ناخنتان بکشید و به دنبال آن باریکه های دیگری را در کناره های اولی بکشید. تلاش کنید تا سراسر ناخن تان را تا لبه­ ی آن لاک بزنید، اما بهتر است که لبه­ ی کوچکی از ناخن را رها کنید تا اینکه پوست اطراف را نیز آغشته به لاک کنید.

بیشتر بخوانید: طرح کاشت ناخن

 • فرچه را کمی به سمت جلو خم کنید، به آرامی فشارش دهید تا موهای فرچه کمی پهن شوند و یک انحنای مرتب و تمیز ایجاد کنند و به آرامی آن را در طول ناخن بکشید و لاک بزنید. یک قطره از لاک را روی ناخن نگذارید و بعد آن را پهن کنید. قطره ها و پخش کردن برابر با زیادی یا خیلی طولانی و آهسته لاک زدن است. باریکه های دقیق و ظریف باید خودشان بر اثر جاذبه خود به خود صاف و هموار شوند، اما از آن طرف لکه های خیلی نازک برابر است با لاک خیلی کم و فشار زیاد.
 • طراحی های تجملی و خیالی می توانند بسیار سخت باشند، پس اگر برایتان مهم است که در همان ابتدا نتایج خوبی بگیرید، با طرح های ساده ادامه دهید.
 • اگر کمی از لاک روی انگشتان تان یا اطراف ناخن هایتان مالیده شده، می توانید از یک خلال دندان (تخت عموماً بهتر است، نه گرد یا تیز) برای زدودن آن اگر هنوز مرطوب است؛ استفاده کنید. اگر تقریباً خشک شده باشد، یک گوش پاک کن را در لاک پاک کن فرو کنید و آن را پاک کنید، یا از یک قلم رتوش لاک که در اغلب داروخانه ها بفروش می رسد، استفاده کنید. مراقب باشید گوش پاک کن یا قلم رتوش به ناخن نرسد، چرا که مجبور خواهید شد دوباره آن ناخن را لاک بزنید.

3. اجازه دهید ناخن هایتان خشک شوند

لاک ناخن برای مانیکور

ناخن هایتان را خیلی حرکت ندهید چرا که ممکن است لاک کثیف شده و لک بیافتد. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا لاک خشک شود. اگر لایه­ ی رویی را خیلی زود بزنید، این کار فقط لایه­ اول را کثیف و لکه دار می کند. ممکن است بتوانید فرآیند خشک شدن را با یک پنکه تسریع کنید اما خیلی خوش بین نباشید. دمیدن هوا، تنها نشانه­ ی خشک نبودنِ لاک را از بین می برد!

 • بعد از اینکه لایه­ ی اول خشک شد، اگر تمایل داشتید یک لایه­ ی رویی دیگر نیز بزنید. این تضمین می کند که رنگ ناخن عالی و صاف به نظر برسد.
 • بعد از اینکه لایه های رنگ خشک شدند، ممکن است بخواهید با فرچه، فرچه ابرو، ماسک یا شابلون، پوستر، سنگ های تزئینی و یا دیگر چیزها طرح ها را اضافه کنید.
 • نادیده گرفتن (نزدن) لایه­ ی پایه، یا حتی زدن فقط یک لایه رنگ (بسته به نوع لاک و تکنیک ساخت آن، برخی از آنها نسبت به بقیه رنگ هموارتری روی ضخامت ناهموار ارائه می دهند)، اغلب نتاج قابل قبولی در پی دارد.

به هر حال لایه های اضافی کیفیت بیشتری به سطح اولیه اضافه می کنند.

4. لایه­ ی رویی را بمالید

با یک لایه­ ی رویی شفاف برای داشتن یک پوشش سخت، صاف، جذاب، مقاوم در برابر وَر آمدن و پوسته پوسته شدن که خصوصاً برای طراحی هایی که کل ناخن را پوشش نمی دهند مهم است و در عین حال درخشندگی اضافه می کند، کار را تمام کنید. اجازه دهید تا کاملاً خشک شود. خوش بگذرانید و از ناخن های جدید و زیبایتان لذت ببرید!

اعمال تغییرات

1. طراحی پاشیدن رنگ روی ناخن

طراحی لاک ناخن

این طراحی جالب نمودی از رنگ های متنوع لاکِ پاشیده شده روی سطح یک لاک دارد.

2. ناخن هایتان را آمبره کنید

لاک ناخن برای مانیکور

لاک ها را از یک رنگ روشن به تیره محو کنید تا ناخن هایتان فریبنده و در کل شیک شوند.

3. ناخن هایتان را فرنچ کنید

فرنچ کردن ناخن برای مانیکور

این استایل کلاسیک روی نوک سفید ناخن هایتان تأکید دارد در حالی که بستر ناخن هایتان همان رنگ طبیعی خود را خواهد داشت.

4. کمی نبوغ اضافه کنید

مانیکور در خانه

یک لایه­ ی لاک براق، لاک تَرَک، اکریلی یا هر لاک زیبای دیگری استفاده کنید تا مانیکور ناخن هایتان با دوام تر و برجسته تر باقی بماند.

بیشتر بخوانید: مدلهای کاشت ناخن

5. گل های ریز هنری روی ناخن هایتان بکشید

طراحی لاک ناخن

شما نیازمند به چندین رنگ لاک علاوه بر لاکِ رنگ زمینه تان هستید تا این طراحی زیبای کوچک را ایجاد کنید.

6. طرح کت و کراوات بزنید

طراحی لاک ناخن

این طراحی قابل توجه به دو رنگ نیاز دارد، که اثرِ یک کراوات را روی یک پیراهن سفید نشان می دهد.

7. ناخن های ساحلی درست کنید

لاک ناخن برای مانیکور

این طراحی بامزه راهی عالی برای جشن گرفتن ماه های تابستانی است.

8. توت فرنگی های مینیاتوری بکشید

لاک زدن بعد از مانیکور

شما عاشق اثر این توت فرنگی های ریز قرمز روی ناخن هایتان خواهید شد.

نکاتی درباره مانیکور

 • اگر شیشه­ ی لاک را برای 5 دقیقه در فریزر بگذارید، نتیجه­ ی مطلوب تر و لاک هموارتری خواهید داشت.
 • لاک را بصورت یک لایه­ ی ضخیم نزنید. به جای آن، لایه های نازک متعدد بزنید.این کار از لک شدن و کثیف شدن لاک جلوگیری می کند.
 • یک کشاب کوچک، صندوق لوازم کار یا جعبه ابزار برای نگه داشتن وسایل کارِ مانیکور و پدیکور ناخن پا تهیه کنید. مطمئن شوید که اگر هر چیزی سر ریز کند و بریزد، این، جدا از هر چیز با ارزشی خواهد بود که ممکن است آسیب ببیند. درِ همه­ ی شیشه های لاک را محکم و سفت کنید.
 • اگر زمان زیادی در اختیار دارید یا هنرمند هستید، می توانید طرح های پیچیده را نیز امتحان کنید، اما اغلب اوقات هر چه ساده تر بهتر است!
 • اگر شما زیاد تایپ می کنید، ناخن هایتان روی دکمه کلیک می کنند و به طور غریب روی سر انگشتان تان ضربه می زند و لاک را با ضربه و خم کردن از بین می برد، مگر اینکه مجبور شوید انگشتان تان را کج کنید و کارتان را آهسته تر کنید حتی با یک حالت تایپ عجیب.
 • شما می توانید هر موقع که ناخن هایتان شروع به لب پر شدن کردند، آنها را دوباره لاک بزنید تا باز هم زیبا به نظر برسند، اما برای بیش از یک پریدگی یا خراش روی دسته ای از ناخن ها، بهترین کار این است که لاک ها را پاک کنید و دوباره از نو شروع کنید.
 • شما می توانید ناخن هایی هنری با زدن یک رنگ و درست کردن الگوهایی با استفاده از نوار ها و رنگ کردن بالای آنها با یک رنگ دیگر طراحی کنید. وقتی نوار را می کَنید، چاپ های متنوعی روی ناخن هایتان خواهید داشت!
 • قبل از اینکه شروع به مانیکور کنید، مطمئن شوید که همه­ ی لوازم را در اختیار دارید. شما نمی خواهید که مجبور شوید با ناخن های خیس به مغازه ها بروید.
 • برای ظاهری مات بدون هیچ تابش و درخششی، از یک لایه­ روییِ مات کننده استفاده کنید. اگر می خواهید ظاهری بسیار برازنده و زیبا داشته باشید، می توانید این را با لاکِ ناخن براق و مات کننده روی آن امتحان کنید.
 • ناخن هایتان را نجوید. اگر عادت به جویدن ناخن هایتان دارید، می توانید از داروخانه موادی بخرید و آن را روی ناخن هایتان بمالید تا هر موقع ناخن هایتان را می جوید طعم تلخ و زننده ای به دهانتان بدهد.

هشدارها هنگام انجام مانیکور

 • لاک و لاک پاک کن را به دور از گرما یا شعله (از جمله سیگار روشن) نگه دارید چرا که بسیار اشتعال پذیر هستند.
 • لاک و لاک پاک کن را نبویید.
 • برای مانیکور ، ناخن هایتان را خیلی زیاد سوهان نکنید. با این کار می توانید ناخن هایتان را ضعیف کرده و حتی لکه روی آن ها ایجاد کنید که صدمه می زند و دردناک است و خطر عفونت را به همراه دارد. به طور کل، شما فقط یک سطحِ صاف به جای یک سطح لبه دار و تیز نیاز دارید نه یک سطحِ کاملاً بی نقص و براق – لاک این کار را انجام می دهد.
 • کوتیکول ها برای دلیلی آنجا هستند: آنها از ناخن هایتان در برابر عفونت محافظت می کنند. آن ها را نَکَنید! تکه های آویزان را به طور مرتب بچینید در نتیجه آن ها بیشتر از آن پیش روی نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالن آرایشی و زیبایی آنتوریوم

مفتخریم که با ۱۰ سال تجربه تخصصی در حوزه آرایش و پیرایش و زیبایی خادم شما هستیم. سعی ما ارائه بالاترین کیفیت در خدمات و دانش روز در عرصه زیبایی است. اولویت سالن زیبایی آنتوریوم کیفیت و قیمت مناسب و حال خوب و رضایت مشتریان عزیز است. بهترین ها را فقط از ما بخواهید. آنتوریوم اولین در زیبایی و عالی ترین در خدمات، با ما زیبایی خود را به رخ بکشید.

خبرنامه